Lilou
blog baner bizuteria z grawerunkiem.png

Poradnik

Biżuteria z grawerunkiem - co warto o niej wiedzieć?

Biżuteria to nie tylko ozdoba, ale także talizman. Za jego pomocą możesz wyrazić siebie, traktować go jako symbol pięknych uczuć albo przypomnienie ważnych chwil. Dla osób, dla których biżuteria staje się amuletem i pamiątką, doskonałym pomysłem są elementy z grawerunkiem. Spersonalizowany napis sprawia, że bransoletka czy naszyjnik staje się jedyna w swoim rodzaju. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się więcej o grawerowaniu!

 

 

Na jakiej biżuterii można umieścić grawerunek?

 

Grawerunek to doskonały sposób na personalizację biżuterii. Istnieje możliwość jego wykonania na większości materiałów jubilerskich - grawerowana może być złota i srebrna biżuteria, ale też ta wykonana ze stali szlachetnej, miedzi czy mosiądzu.

Grawerunek możemy umieścić na płaskich elementach biżuterii - najlepiej sprawdzają się tutaj zawieszki, ale napis lub zdjęcie można nanieść także np. na zegarki, niektóre naszyjniki lub bransoletki z blaszką. Grawerunku nie wykonamy niestety na fantazyjnej biżuterii ze skomplikowanym kształtem.

Warto pamiętać, że w przypadku grawerunku ogranicza nas nie tylko wyobraźnia, ale także dostępna przestrzeń. Na bardzo małej zawieszce nie umieścimy skomplikowanego, długiego napisu - stanie się on nieczytelny. Zazwyczaj mamy do dyspozycji kilkanaście liter. Dobrym przykładem jest zawieszka w kształcie serduszka - ma 2 centymetry i zmieści się na niej dłuższy napis np. "Kocham Cię A&M".

 

Pomysły na biżuterię z grawerunkiem

 

Jak wspomnieliśmy - nie każda biżuteria będzie odpowiednia pod grawerunek. W Lilou jednak wiemy, jak ważna jest personalizacja. W naszej ofercie znajdziesz więc wiele projektów, na które można nanieść napis. Część z nich powstała specjalnie z myślą o daniu możliwości jej ozdobienia za pomocą grawerunku. Oto kilka propozycji:

zawieszki - napis można nałożyć na większość naszych zawieszek. Ich wielkość (zwykle 2 - 3 cm) oraz płaski kształt umożliwiają umieszczenie krótkiego napisu składającego się z jednego - trzech słów. Dobry przykład to np. naszyjnik z pozłacaną koniczynką albo z gwiazdką. Warto podkreślić, że zawieszka może zostać umieszczona na łańcuszku, ale też bransoletce lub kolczykach.

spinki do mankietów - biżuteria męska z grawerunkiem to piękny prezent dla ukochanego mężczyzny. Okrągłe, srebrne spinki do mankietów można ozdobić krótkim napisem albo cyframi: umieszczając na nich np. ważną datę albo - w przypadku, gdy to upominek dla partnera - Wasze inicjały.

bransoletka z blaszką - płaska, podłużna powierzchnia blaszki umożliwia ozdobienie bransoletki grawerunkiem. Świetnie sprawdzi się w roli prezentu, bransoletki przyjaźni albo prywatnego amuletu.

do tekstu grawerunek 2.png

Biżuteria grawerowana - jaki grawerunek wybrać?

 

Co wygrawerować na biżuterii? Pomysłów jest wiele - może to być data wyjątkowego wydarzenia (np. data ślubu, narodzin dziecka), mogą to być inicjały, wyznanie miłości, fragment piosenki, ulubiony cytat albo napis, który ma dla Ciebie specjalne znaczenie.

Jeśli szukasz ciekawych pomysłów na grawerunek, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu: "Pomysł na grawerunek - co wygrawerować na biżuterii?" - z pewnością znajdziesz w nim moc inspiracji dla siebie!

 

 

Grawerowana biżuteria od Lilou

 

W Lilou wierzymy, że biżuteria to osobisty talizman. Personalizowana biżuteria to nasza specjalność, dlatego naszym klientom oferujemy aż trzy sposoby grawerowania biżuterii:

 

Grawerunek ręczny: jeden z najczęściej wybieranych. Pozwala on spersonalizować biżuterię i nadać jej indywidualny charakter. Biżuteria sygnowana datą, wyznaniem, inicjałami, wyjątkowym symbolem stanie się jeszcze bardziej unikatowa. Grawerunek ręczny wykonamy w prezencie - bez żadnej dopłaty - na wybranych elementach z naszej kolekcji. Choć zdecydowanie większa część oferty nadaje się do grawerowania, to jednak zdarzą się też takie elementy, na które naniesienie grawerunku nie będzie możliwe. Przykłady biżuterii dobrze nadającej się pod grawer, można znaleźć w zakładce Personalizacja w naszym sklepie online.

 

Grawerunek specjalny: dzięki zastosowaniu specjalnych maszyn, mamy możliwość wykonania nawet bardzo skomplikowanych wzorów - napisów czy rysunków. Grawerunek specjalny to dodatkowy koszt 40 zł, można wykonać go tylko na wybranych elementach kolekcji np. zawieszkach o wielkości 2 i 2,7 cm, Tabliczkach emocji, Nieśmiertelniku, pierścionkach z blaszką. Pełna lista produktów, na których możliwe jest wykonanie grawerunku specjalnego, instrukcja oraz przykłady takich grawerunków dostępne są w zakładce grawerunek specjalny na naszej stronie.

 

Grawerunek ze zdjęcia: na wyjątkowe okazje dobrze sprawdzi się biżuteria z grawerunkiem ze zdjęcia - zdjęcie ukochanego zwierzaka, nowego członka rodziny, portret ukochanej osoby, czy wspólne zdjęcie przyjaciół przedstawione w formie graweru, nadadzą każdej biżuterii sznytu! Tak jak w przypadku grawerunku specjalnego, można wykonać go na niektórych elementach biżuterii Lilou. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego rodzaju personalizacji oraz do przejrzenia elementów z kolekcji Lilou, na których możliwe jest wykonanie grawerunku ze zdjęcia - informacje te zawarte są w zakładce grawerunek ze zdjęcia. Koszt takiego grawerunku to 40 zł.

 

 

Podsumowanie

Biżuteria męska, damska, dziecięca ozdobiona personalizowanym grawerem to fantastyczny pomysł na wyjątkowy prezent. Taki drobiazg doskonale sprawdzi się na każdą okazję - święta, rocznice, komunię, ślub, zaręczyny, czy urodziny. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie w niej piękny talizman, który pomoże Wam wyrazić swoje uczucia.

Inne artykuły