Gaficzka3.jpg

Aktualności

Konkurs świąteczny "Kochani obdarowani"

Świąteczny Konkurs „Kochani Obdarowani” został zakończony!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział! Nadesłaliście łącznie 1654 zgłoszenia. WOW! Jesteście niesamowici! ❤️

 

Wybór był bardzo trudny, chcielibyśmy najchętniej nagrodzić wszystkich Was.


Wybraliśmy 24 piękne historie, które najbardziej nas poruszyły. Poznajcie je wszystkie poniżej.

 

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Wam i Waszym bliskim pięknych Świąt!


 

Regulamin konkursu (TUTAJ).


 

 

 

 

 

LISTA ZWYCIĘZCÓW

 

1 grudnia

 

Naszyjnik z sercem ze złota próby 585 z diamentem o wartości 1078 zł wygrywa Adriana ze Środy Śląskiej dla ukochanej Mamy, która jest z nią w każdej dobrej i złej chwili i jest jej najlepszą przyjaciółką. Trzy lata temu była olbrzymim wsparciem dla córki, która walczyła z tętniakiem mózgu. Ada sama ma już córkę i wie jak ciężkie musiało być to dla niej przeżycie. Będzie jej wdzięczna do końca życia.

 

 

 

2 grudnia

 

Naszyjnik z Łapaczem Emocji, zawieszką z perłą i koniczynką o wartości 252 zł wygrywa Marcin z Zblewa dla ukochanej Żony, którą kocha tak samo mocno jak od samego początku (a są już razem 14 lat). Przeżyli ze sobą wiele wspaniałych, ale również trudnych chwil, jak poronienie. Musieli też przez jakiś czas być z dala od siebie (o 7 tys. km) ze względu na pracę – wtedy żona zajmowała się całym domem oraz córką. 

 

 

 

3 grudnia

 

Kolczyki wiszące Etno I o wartości 269 zł wygrywa Klaudia z Legionowa dla ukochanej Mamy, dla której w tym roku padła diagnoza – rak piersi. Przez chorobę straciła pracę, ale nigdy nie przestała udowadniać, że jest prawdziwą wojowniczką. Nie załamała się. Pokazała, że jest silniejsza niż kiedykolwiek i zmotywowana, by wrócić do dawnego życia. Do pracy z ludźmi.

 

 

 

4 grudnia

 

Naszyjnik z Lune i czarnym kwarcem na emaliowanym łańcuszku o wartości 367 zł wygrywa Patrycja z Kołaczkowa dla ukochanej Kuzynki, która jest dla niej jak starsza siostra i zawsze była przy niej w najważniejszych chwilach, również tych najtrudniejszych. Naszyjnik z księżycem będzie symbolizował wspólne podróże i marzenia.

 

 

 

5 grudnia

 

Apaszkę “Opowieść 48.4” o wartości 459 zł wygrywa Paula z Bolszewa dla ukochanej Mamy, która od 30 lat jest nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej. Swój wolny czas poświęca na pomaganiu słabszym dzieciom oraz z Ukrainy. Organizuje dla nich wycieczki, pomaga w nauce, czytają książki i nie robi tego za jakiekolwiek pieniądze. Te dzieciaki i ich sukcesy w konkursach, czy lepsze oceny sprawiają jej tyle radości. Ostatnio wspominała, że marzy jej się przepiękna apaszka, która miałaby jasne kolory.

 

 

 

6 grudnia 


Brelok w kształcie serca z pozłacaną zawieszką o wartości 228 zł wygrywa Barbara z Boguchwały dla najwspanialszego Partnera, który przywrócił jej wiarę w ludzi oraz chęć do bycia szczęśliwą po wielu przejściach. To wsparcie które dostaje jest dla niej spełnieniem i siłą na każdy dzień do walki z chorobą.

 

 

 

7 grudnia

 

Broszkę Bloom o wartości 259 zł wygrywa Paulina z Elbląga dla ukochanej Mamy, która uwielbia wyraziste, charyzmatyczne i oryginalne broszki. Są one jej ulubionym elementem biżuterii. Gdy Paulina była małą dziewczynką, z przyjemnością obserwowała, jak Mama z pietyzmem wyjmuje broszki i zakłada na specjalne okazje. Ofiarując tę broszkę - chciałaby jej o tym właśnie przypomnieć i powiedzieć: "życie to święto!".

 

 

 

8 grudnia

 

Kolczyki modułowe lilia ażur o wartości 429 zł wygrywa Angelika z Bratucic dla najwspanialszej położnej pani Renaty, która towarzyszyła jej w najgorszych momentach życia, kiedy straciła kolejną ciążę, ale również i w tych najlepszych, kiedy prowadziła ciążę, która okazała się cudem. W każdym momencie mogła liczyć na jej dobre słowo, pokrzepienie ducha, serdeczny uścisk. To przykład do naśladowania jak kobieta kobiecie drobnym, ale jakże wielkim gestem, pomaga i dodaje sił. Dziś gwiazdka Angeliki kończy 8 miesięcy, a kolczyki które wybrała dla Pani Reni, będą jej wielkim podziękowaniem.

 

 

 

9 grudnia

 

Bransoletkę Baby o wartości 366 zł wygrywa Pamela z Warszawy dla ukochanej Teściowej, która jest jedną z ważniejszych osób w jej życiu. To właśnie jej druga mama – teściowa była dla niej ogromnym wsparciem podczas depresji poporodowej. To ona stanęła na straży jej zdrowia, gdy sama nie rozumiała swoich rozchwianych emocji, braku sił i braku zadowolenia z macierzyństwa. Otoczyła Pamelę ochroną wypełnioną opiekuńczością, czułością i miłością. Wzięła na swoją głowę opiekę nad wnukiem, codzienne sprawunki, zajęła się całym domem. Jej szybka reakcja pozbawiona pretensji, a pełna zrozumienia sprawiła, że Pamela stanęła na nogi.

 

 

 

10 grudnia


Choker Etincelle o wartości 229 zł wygrywa Justyna z Krakowa dla ukochanej Babci, która zastąpiła jej matkę, wychowała ją oraz siostrę i uchroniła od domu dziecka. Babcia wychowała swoje dzieci i na starość także swoje dwie porzucone wnuczki. Mierzyła się z wieloma trudnościami, starała się by było na wszystko, choć znikąd pomocy nie otrzymała. Pameli babcia jest po prostu WIELKA.

 

 


11 grudnia


Bransoletkę Biarritz o wartości 359 zł wygrywa Miłosz z Bielska-Białej dla ukochanej Dziewczyny, która jest dla niego ogromnym wsparciem każdego dnia. Miłosz od kilku lat choruje na ślepotę dziedziczną i jedyną osobą, która wspiera go w chorobie jest właśnie jego dziewczyna. Dzięki niej każdego dnia ma siłę, by walczyć o siebie i nie poddawać się. Bransoletka Biarritz byłaby pięknym symbolem podziękowania za wysiłek i oddanie oraz dopełnieniem oświadczyn, które Miłosz planuje.

 

 


12 grudnia


Zestaw Czarna emalia o wartości 327 zł wygrywa Jagoda dla ukochanej Mamy, która pomimo tego, że miała ich siedmioro zawsze starała się, aby mieli wszystko i nie odstawali od innych. Całą swoją miłość przelała na dzieci jak tylko mogła i uczyła, że nie ważne jest ile się ma, a co się ma. Bez wsparcia męża radziła sobie doskonale mimo, że łatwo nie było. Dziś pracuje już 20 lat w Domu Pomocy Społecznej, gdzie tak samo daje tym starszym ludziom tyle serca, ile może. Jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Potrafi zaszczepić w drugim człowieku tą dobroć jaka od niej płynie.

 

 

 

13 grudnia


Szkatułkę na biżuterię w kolorze czerwonym o wartości 449 zł wygrywa Katarzyna z Płocka dla ukochanej Córki, której przygoda z biżuterią zaczęła się od Lilou. Po swoim pierwszym występie, gdzie zagrała na fortepianie po miesiącu nauki, dostała na pamiątkę bransoletkę na wstążce z nutką i wygrawerowaną datą. Kilka miesięcy później dostała kolejną bransoletkę na pamiątkę pierwszego w jej życiu konkursu fortepianowego, na którym zajęła 3. miejsce. Swoją biżuterię trzyma w szkatułce mamy. Katarzyna bardzo by chciała, żeby córka miała własną na swoje skarby, które za 5, 10 czy 20 lat będą jej przypomniały o wydarzeniach, miejscach i ludziach z nimi związanymi. 

 

 

 

14 grudnia

 

Bransoletkę z zawieszką Ginko na Łańcuchu o wartości 332 zł wygrywa Kamil z Piły dla ukochanej dziewczyny, która kocha japońską kulturę i marzy, żeby tam pojechać (liść Miłorzębu jest właśnie jednym z symboli Japonii). Jednak to marzenie może nigdy się nie spełnić... przez chorobę genetyczną, która odbiera z roku na rok jej zdolność poruszania ciałem. Kamil chce być przy niej zawsze i pomagać jej, a bransoletka na pewno ją uszczęśliwi przez skojarzenie z ukochaną Japonią.

 

 

 

15 grudnia

 

Naszyjnik z Wagą o wartości 239 zł wygrywa Katarzyna z Krakowa dla ukochanego Męża, który 3 lata temu w wyniku cukrzycy stracił wzrok. Był kierowcą międzynarodowym i zawalił mu się cały świat. Musiał nauczyć się żyć na nowo. Chodzić z białą laską, robić kawę, obsługiwać sprzęty domowe. Mąż znalazł pracę jako niewidomy przewodnik. W czerwcu dostał udar. I kolejny raz ich świat runął. Nie poddał się. Ćwiczył uparcie, by stanąć na nogi i wrócić do pracy. By odciążyć Katarzynę i pomóc. Taki talizman byłby idealny dla niego.
 

 

 

16 grudnia

 

Kolczyki koniczynki z logo Lilou o wartości 150 zł wygrywa Natalia z Łodzi dla ukochanej Mamy, która jest dla niej wsparciem, opoką i to dzięki Mamie pokonuje coraz lepiej chorobę - anoreksję. Nie jest łatwo z dnia na dzień wyzdrowieć, bo to choroba podstępna i zabierająca wiele energii, ale to właśnie Mama pokazuje Natalii, że miłość rodzicielska może budować i dodawać skrzydeł, gdy sami w siebie wątpimy. Mama to jej Anioł i chce, by szczęście towarzyszyło jej w każdym momencie życia, stąd koniczyna - symbol szczęścia i pogody ducha.

 

 

 

17 grudnia

 

Naszyjnik Miłość z sercem o wartości 327 zł wygrywa Magdalena z Warszawy dla ukochanej Mamy, która jest najsilniejszą osobą na świecie, a po tylu przejściach jest blask niestety gaśnie. Walczyła z nałogami taty i syna. Walczyła, gdy Magda miała stan przednowotworowy. Wałczyła, gdy córka ledwo urodziła syna. Walczyła, gdy miała depresję poporodową i opiekowała się jej synkiem. Walczyła, by rodzina była cała, ale jej serce gaśnie wraz ze śmiercią ukochanego męża i taty. Magda chce, by mama znów się uśmiechała. Kocha ją całym sercem.

 

 

 

18 grudnia


Kolczyki Margaret o wartości 259 zł wygrywa Maria z Krobi dla ukochanej młodszej Siostry, z którą kiedyś „darły koty”, żyjąc w nieprzyjaźni, a dziś są sobie najbliższe i są największym wsparciem dla siebie. Kilka lat temu Maria straciła dziecko, a teraz siostra jest w ciąży. Uczy się co dzień być siostrą wspierającą, cieszącą się z jej szczęścia - bez zadry we własnym sercu. Doradza, jak potrafi najlepiej i wspomaga dobrym słowem, zupą dyniową, a jak trzeba to i kubełkiem lodów pod kocem, przy filmie świątecznym.

 

 

 

19 grudnia

 

Kolczyki Flowers półkola o wartości 229 zł wygrywa Piotr z Poznania dla ukochanej Babci, która mimo wieku i wielu ciężkich doświadczeń zachowuje młodość ducha. Zawsze była i nadal jest dla niego ogromnym wsparciem. Jej rady i pomysły są zawsze aktualne, mimo pędu współczesnego świata. Babcia jest niezwykle promienną osobą i ma doskonałe poczucie humoru. Uwielbia kontakt z młodymi ludźmi i działa to również w drugą stronę. Nie zawsze było między nimi dobrze, ale teraz kiedy Piotr jest dorosły wie, że to dzięki Babci jest dobrym człowiekiem. Pragnie jej to wszystko wynagrodzić.
 

 

 

20 grudnia

 

Kolczyki ażurowe 3 elementy koniczynki o wartości 229 zł wygrywa Marcelina z Niska dla ukochanej Mamy, która jest osobą niesamowicie silną i cierpliwą. Ponad 20 lat temu zrezygnowała ze swojej pracy, którą uwielbiała. Uczyła w klasach 1-3. Dokonała tego, ze względu na starszą córkę, która urodziła się z niepełnosprawnością i wymagała ciągłej opieki. Marcelina widzi codzienny trud tej opieki. Widzi to wieczorne zmęczenie po całym dniu. Jest wdzięczna za to jaką ma Mamę, która nauczyła ją empatii i miłości do ludzi. Dziś chce jej przekazać, jak bardzo docenia wszystko co robi i zasługuje na wszystko co najlepsze!

 

 

 

21 grudnia

 

Naszyjnik Łańcuch z Kompasem o wartości 338 zł wygrywa Dorota z Warszawy dla Pani Joli za pomoc, którą udzieliła Akademickiemu Klubowi Jeździeckiemu, gdy był w największej potrzebie. Wypowiedziano im dzierżawę działki - ich konie stały się bezdomne niemalże z dnia na dzień. Ciężko wynająć boksy dla 11 koni, gdy klub utrzymuje się ze studenckich składek oraz drobnych opłat za naukę jazdy. Pani Jola przyjęła ich podopiecznych na kilka miesięcy za darmo, mimo że mogła te miejsca wynająć. Chcieliby się odwdzięczyć za tę dobroć, którą im okazano w chwili dużego kryzysu. Ta gwiazda wiatrów z łańcuchem byłaby idealnym prezentem, bo każdy fan koni kocha podróże mniejsze lub większe. W terenie czują się najlepiej.
 

 

 

22 grudnia

 

Choker Flowers z niezapominajkami z masy perłowej o wartości 339 zł wygrywa Edyta z Siemiatycz dla ukochanej Mamy, której chciałaby podarować choker z niezapominajkami, ponieważ kojarzy się z ulubionym cytatem Mamy: „Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności” autorstwa Friedricha Schillera. Wypowiadając go zawsze przekonywała Edytę, że należy wychodzić przed szereg, jeśli ma się własne zdanie, jeśli chce się zmieniać rzeczywistość - niczym kwiat móc ciągle rozwijać się. Edyta od lat powtarza sobie tę motywacyjną myśl, przełamując własne lenistwo, w celu dodania otuchy i wiary we własne siły.
 

 

 

23 grudnia

 

Naszyjnik Łańcuch z gwiazdką z białymi cyrkoniami o wartości 452 zł wygrywa Zbigniew ze Zgłobic dla ukochanej Anny, który zaczął wierzyć w cuda, bo jeden z nich pojawił się w jego życiu. Dwa lata temu pojechał na spontaniczną wycieczkę do Albanii, do której nie był do końca przekonany. Już w autobusie jego uwagę zwróciła wysoka brunetka w zielonych okularach. Ania przyjechała do Albanii sama, gdyż jej koleżanka w ostatniej chwili się rozchorowała. Zaczęli spędzać każdą wolną chwilę razem. Od tego czasu są nierozłączni! Musieli jechać 2000 km, żeby odnaleźć miłość. A Wy, wierzycie w cuda?
 

 


24 grudnia

 

Kolczyki Margaret o wartości 229 zł wygrywa Maria z Lublińca dla ukochanej Babci, która w życiu przeszła na prawdę wiele. Jako dziecko przeżyła wojnę, oddana na wychowanie dalekiej rodzinie. Głód, bieda, wola przetrwania. Później życie także jej nie rozpieszczało. Mama czwórki dzieci, została wdową w wieku 35 lat. Pacjentka onkologiczna, tracąca wzrok. Póki jeszcze zobaczy, Maria chce podarować jej coś pięknego, co sama wybrała będąc z nią w galerii. Babcia... kobieta dzięki której tradycja wigilijna w postaci spożywania makaronu z kompotem jagodowym trwa po dziś dzień. Dlaczego akurat tego? Gdy była dzieckiem w domu do jedzenia w Wigilię nie było nic innego.

 

 

Inne artykuły

04.jpg

Aktualności

Styl Magdaleny Mousson-Lestang

06.jpg

Aktualności

Gramy z WOŚP

05.jpg

Aktualności

Walentynkowy mural Lilou ❤

08.jpg

Aktualności

Walentynkowy konkurs