Lilou

Poradnik

Promise ring – co to? Dla kogo jest pierścionek przedzaręczynowy?

Promise ring – co to? W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego jest to pierścionek obietnicy. W Polsce bywa nazywany także pierścionkiem przedzaręczynowym. Wizualnie może wyglądać zupełnie tak samo jak zaręczynowy. Częściej jednak promise ring to pierścionek-obrączka, przypominający nieco obrączki ślubne (często stanowi ich skromniejszą wersję – jednak nie jest to regułą). O co chodzi w tradycji wręczania promise ring? Jak wyglądają takie pierścionki

 

Spis treści: 

  1. Promise ring – co to?
  2. Dla kogo jest pierścionek obietnicy?
  3. Kto wręcza pierścionek przedzaręczynowy?
  4. Jak wręczyć promise ring?
  5. Pierścionek obietnicy – jaki wybrać?

Promise ring – co to?

Promise ring to pierścionek obietnicy, czyli symbol miłości, wierności, oddania i bliskiej relacji. Na jego noszenie decydują się pary, które nie są jeszcze zaręczone i zazwyczaj planują zaręczyny w przyszłości, jednak z różnych przyczyn w ich obecnej sytuacji życiowej zaręczyny czy ślub nie są możliwe

Pierścionek obietnicy zwykle odczytywany jest właśnie jako obietnica przyszłych zaręczyn i wspólnego życia. Lecz również i to nie jest żelazną regułą, gdyż na jego noszenie coraz częściej decydują się pary będące w nieformalnych związkach i niekoniecznie planujące w przyszłości ślub. Promise ring – w odróżnieniu od tradycyjnego pierścionka zaręczynowego, to z reguły rodzaj biżuterii, którym wymieniają się obie osoby z pary (tak samo jak ślubnymi obrączkami). Dlatego promise ring noszony jest przez partnerkę i partnera, a nie tylko przez kobietę). 

MicrosoftTeams-image (6).png

Dla kogo jest pierścionek obietnicy?

Promise ring przeznaczony jest dla par, które przywiązują wagę do symboliki noszonej biżuterii oraz chciałyby w dyskretny sposób przekazać światu, że są już “zajęte” (mimo, iż nie są jeszcze zaręczone ani zaślubione). Na pierścionek obietnicy decydują się między innymi:

  • pary w bardzo młodym wieku, które na zaręczyny i ślub “mają jeszcze czas” lub nie chcą jeszcze podejmować tak ważnych decyzji,
  • osoby, których obecna sytuacja życiowa, mieszkaniowa czy finansowa nie pozwala na zaręczyny czy ślub (np. związki na odległość, osoby planujące najpierw skończyć studia, znaleźć pracę itp.),
  • osoby w nieformalnych czy luźnych związkach, które świadomie nie dążą do zaręczyn czy ślubu, jednak chciałyby podkreślić swoje zaangażowanie w związku. 

 

Czytaj też na blogu Lilou: 

Znaczenie pierścionków na palcach 

Kto wręcza pierścionek przedzaręczynowy?

Pierścionek przedzaręczynowy może być wręczony zarówno przez mężczyznę, jak i przez kobietę. Może także stanowić upominek, którym się wymienicie. Promise ring może być prezentem-niespodzianką, jednak wiele par po prostu umawia się na jego zakup i noszenie lub czyni z niego prezent na specjalną okazję (walentynki, rocznicę związku, pod choinkę itp.). Bez względu na to, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, inicjatywa noszenia promise ring może wyjść od Ciebie. Jeśli podoba Ci się ta idea, warto przybliżyć ją partnerce/ partnerowi i zapytać go/ ją o zdanie. 

Jak wręczyć promise ring?

Zastanawiasz się, jak wręczyć promise ring? Możesz zrobić to spontanicznie (np. na randce), a także podczas specjalnej okazji (w blasku choinki lub w podróży marzeń). Wiele par celebruje wręczanie sobie nawzajem pierścionków obietnicy zupełnie tak, jak wręczanie pierścionka zareczynowego. Dla innych jest to “zwykła sprawa” – po prostu kupują i noszą biżuterię. Znając swoją partnerkę/ partnera możesz samodzielnie zdecydować, jaka forma wręczenia pierścionka przedzaręczynowego najbardziej go/ ją ucieszy. 

Pierścionek obietnicy – jaki wybrać?  

Nie ma określonych zasad co do tego, jak ma wyglądać pierścionek obietnicy. Nie musi on również być jednakowy dla obojga partnerów. W praktyce najczęściej wybieranym rodzajem są pierścionki-obrączki (praktyczne, minimalistyczne, mogą być noszone zarówno przez mężczyznę, jak i przez kobietę). Jeśli chcesz podarować promise ring jako niespodziankę, a nie znasz rozmiaru palca partnerki, dobrym wyborem będą pierścionki z regulacją. Możesz zdecydować się także na wersję luksusową, jak np. złoty pierścionek 585 z perłą, onyksem czy diamentem. 

MicrosoftTeams-image (7).png

 

Inne artykuły