Lilou

Poradnik

Prezent na 25. rocznicę ślubu. Co podarować na srebrne gody? Czego życzyć?


25. rocznica ślubu to czas wspólnego świętowania, a także refleksji nad upływającym czasem. Rocznica ta świętowana jest przez pary zwykle w gronie najbliższych – nierzadko już dorosłych dzieci, a być może nawet i wnuków. W ciągu ćwierćwiecza z pewnością zebraliście już wiele małżeńskich i rodzinnych anegdot oraz wspomnień, które warto w ten dzień przywołać. 

Dlaczego 25. rocznica ślubu to srebrne gody? Jaki prezent na 25. rocznicę ślubu będzie piękną pamiątką na kolejne lata? Czy biżuteria na prezent to dobry pomysł? Podpowiadamy! 

Blog_grafika z podpisacccmi kopia.png

25. rocznica ślubu: srebrne gody. Skąd nazwa?

25. rocznica ślubu określana jest również jako srebrne gody, ponieważ małżeństwo z takim stażem ma wiele cech wspólnych ze srebrem. Nazwa "srebrne gody" wywodzi się z tradycji nazywania kolejnych rocznic ślubu od określonych metali lub materiałów, które mają odzwierciedlać trwałość i wartość związku. Srebro, jako metal szlachetny, stanowi metaforę dojrzałej miłości małżonków oraz ich zdolności do pokonywania codziennych wyzwań. Srebro jest trwałe, eleganckie, ponadczasowe i ma subtelny blask. Takimi cechami można opisać również małżeństwo, które przetrwało ze sobą ćwierć wieku.

Kolor srebrny może nawiązywać także do pierwszych siwych włosów i faktu, że małżonkowie z 25-letnim stażem zaczynają powoli stawać się pokoleniem określonym jako silver generation (srebrne pokolenie). Nie mniej, rocznica ta powinna być powodem dumy i radości z “eleganckiego wieku” małżeństwa. Jest to czas refleksji nad wspólnie przebytą drogą oraz okazja do świętowania osiągnięć i miłości, która nieustannie się rozwija.

zzzzzzzzzzzzzzz 1.png

Prezent na 25. rocznicę ślubu – co wręczyć?

Jaki powinien być prezent na 25. rocznicę ślubu? Wszystko zależy oczywiście od tego, kto go wręcza (mąż – żonie, dzieci – rodzicom, bliscy i krewni pary etc.). Dobrze, aby prezent nawiązywał do “wieku” i nazwy rocznicy. Tradycyjnie na tę okazję daje się przedmioty ze srebra, choć oczywiście nie jest to regułą. Z pewnością doskonałym pomysłem będzie np.:

  • album ze zdjęciami i wspomnieniami (tym bardziej własnoręcznie przygotowany!) lub fotoksiążka,
  • voucher na rodzinną sesję fotograficzną,
  • rodzinny wyjazd lub obiad w eleganckiej restauracji, 
  • srebrna biżuteria z grawerunkiem upamiętniającym 25.rocznicę.

Srebrna biżuteria doskonale sprawdzi się jako prezent na 25. rocznicę ślubu od męża dla żony czy też od dzieci dla mamy. Upominki, które z pewnością zachwycą obdarowaną osobę to:

  • srebrny naszyjnik z zawieszką w kształcie serca,
  • bransoletka z zawieszką ze srebra (może to być np. grawerowany medalik lub inny wyjątkowy wzór kojarzący się z daną osobą)
  • srebrna biżuteria Lilou z symbolem nieskończoności (w odniesieniu do nieskończonej miłości małżeńskiej),
  • srebrny pierścionek-obrączka (który może kojarzyć się z “odświeżeniem” przysięgi małżeńskiej, a zarazem stanowi nawiązanie do 25-tej, srebrnej rocznicy),
  • srebrne kolczyki z kamieniem szlachetnym (warto zagłębić się w symbolikę kamieni, by wybrać takie, które nawiązują do cech małżeństwa!

W Lilou znajdziesz wiele wyjątkowych biżuteryjnych upominków ze srebra i nie tylko. Pamiętaj, że naszą biżuterię możesz spersonalizować m.in. poprzez dodanie grawerunku. Taki osobisty prezent na 25. rocznicę ślubu z pewnością będzie piękną pamiątką na kolejne lata!

 

Inne artykuły