Lilou

Poradnik

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

Subtelne sztyfty, duże koła a może kolczyki wiszące? Przy wyborze biżuterii powinnaś kierować się nie tylko jej wyglądem, ale także geometrią twarzy. Źle dobrana biżuteria może zaburzyć jej proporcje, zamiast podkreślić atuty. Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

 

Kształty twarzy a biżuteria – o czym warto pamiętać?

 

Można wyróżnić wiele rodzajów kształtów twarzy. Do tych najbardziej bazowych należą twarz owalna, twarz okrągła, twarz trójkątna i kwadratowa. Analizując szerokość czoła, wygląd podbródka i kości policzkowych, możesz określić jaki typ twarzy posiadasz i na tej podstawie dobrać korzystne dla niej kolczyki. Biżuteria, podobnie jak odpowiednia fryzura, może podkreślić atuty urody i skorygować jej mankamenty. Umiejętnie dobrane kolczyki mogą wyszczuplić twarz lub nawet zmienić jej proporcje.

 

kolczyki-ksztalty-twarzy-2.png

 

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

 

Komu będą pasować kolczyki koła, a kto powinien postawić na delikatne sztyfty? Podpowiadamy, jak rozpoznać swój kształt twarzy i dobrać do niego odpowiednią biżuterię.

 

Kolczyki do owalnej twarzy

Twarz owalna uważana jest za najbardziej proporcjonalną, przez co pasuje do niej większość dostępnych w sprzedaży kolczyków. Wyróżnia się delikatnie zaokrąglonym i lekko wysuniętym do przodu podbródkiem oraz równą linią czoła i kości policzkowych. Towarzyszą jej zazwyczaj regularne i łagodne rysy, które nie wymagają korekty biżuterią. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy owalnej, możesz pozwolić sobie na swobodne podejście do wyboru kolczyków.

 

Idealnie sprawdzą modne od wielu sezonów kolczyki koła oraz duże, zwisające kolczyki modułowe. Wolisz delikatną biżuterię? Sięgnij po sztyfty. Unikaj jednak długich i wąskich kolczyków, które mogą zaburzyć proporcje Twojej twarzy i sprawić, że stanie się zbyt pociągła. Jeśli chcesz nadać jej wyrazistości, sięgnij po kanciaste kształty biżuterii jak kwadraty lub trójkąty, które pozwolą Ci bardziej zaakcentować kości policzkowe.

 

Kolczyki do twarzy okrągłej

Twarz okrągła, nazywana inaczej baby face, wyróżnia niskie czoło, zaokrąglony podbródek i pełne policzki. Jej wysokość i szerokość są zazwyczaj takie same, przez co przy takim kształcie twarzy lepiej unikać okrągłych i owalnych form, które podkreślają te proporcje. Przy okrągłej twarzy zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolczyki, które wyszczuplają twarz i sprawiają, że staje się ona bardziej pociągła, a więc długie modele wiszące. Możesz także postawić na biżuterię, która doda Twoim rysom większej wyrazistości jak np. geometryczne kształty i nieregularne wzory.

 

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątną charakteryzuje wąski i często szpiczasty podbródek, szerokie czoło oraz mocno zarysowane kości policzkowe. W zależności od szerokości czoła i wysokości kości policzkowych wyróżniamy twarze w kształcie diamentu i w kształcie serca. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy trójkątnej, powinnaś sięgnąć po biżuterię, która poszerzy ją przy środkowej osi twarzy. W ten sposób wyrównasz proporcje między szerokim czołem i wąskim podbródkiem, dzięki czemu kształt twarzy stanie się bardziej regularny. Najlepszym wyborem będą masywne kolczyki oraz geometryczne, wyraziste kształty. Możesz także postawić na kolczyki w formie łezki lub owalu oraz delikatne sztyfty. Unikaj natomiast wąskich i podłużnych modeli, które niepotrzebnie wydłużą Twoją twarz i skierują uwagę na podbródek.

 

Kolczyki do kwadratowej twarzy

Twarz kwadratowa charakteryzuje się wydatną żuchwą i szerokim czołem. Charakterystyczna jest także kwadratowa linia włosów oraz dość mocne rysy twarzy. W przypadku twarzy kwadratowej często rzucają się w oczy wydatne kości policzkowe. Zadaniem biżuterii powinno być więc złagodzenie rysów twarzy. Idealnie sprawdzą się kolczyki koła lub łezki. Wiszące kolczyki sprawią, że Twoja twarz stanie się bardziej pociągła. Unikaj natomiast geometrycznych kształtów, które niepotrzebnie dodadzą ostrości Twoim rysom. Znacznie lepszym wyborem będzie biżuteria o zaokrąglonych rogach i opływowych kształtach, która doda Twojej twarzy lekkości i subtelności.

 

 

Poznaj kolczyki Lilou do każdego kształtu twarzy

 

W kolekcji Lilou znajdziesz szeroki wybór modeli kolczyków, które będą odpowiednie dla każdego typu twarzy. Oto kilka propozycji!

 

 

ZAINSPIRUJ SIĘ: KOLCZYKI LILOU

 

kolczyki-ksztalty-twarzy-3.png

 

Podsumowanie

 

Określenie kształtu twarzy to pierwszy krok przy wyborze kolczyków. Odpowiednio dobrana biżuteria pozwoli Ci poprawić proporcje podłużnej twarzy lub wyszczuplić okrągłą twarz. Duże, geometryczne kolczyki to sposób, aby zaakcentować wystające kości policzkowe lub odwrócić uwagę od linii żuchwy. Prezentowane powyżej modele to tylko kilka propozycji z kolekcji kolczyków Lilou. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego asortymentu!

Inne artykuły