Lilou

Poradnik

Jak nosić kilka naszyjników na raz? 4 inspiracje od Lilou

Jak nosić kilka łańcuszków na raz? Odpowiedź na to pytanie z pewnością znali hippisi czy fani punkowej mody – bo to właśnie za sprawą subkultur trend noszenia zmultiblikowanej biżuterii na dobre zadomowił się we współczesnej modzie. Jak wybierać łańcuszkinaszyjniki i chokery, żeby tworzyły zgrane duety (lub teamy)? Jak nosić kilka łańcuszków na raz by było to wygodne i stylowe? Czego unikać, by całość stylizacji nie wydała się inspirowana bożonarodzeniową choinką? Podpowiadamy! 

Dwa łańcuszki na szyi, a może więcej – ile to za dużo?

Dwa łańcuszki na szyi są okej, ale pięć to już przesada? Z pewnością nie ma w modzie żadnej odgórnie narzuconej liczby sztuk biżuterii, które można założyć jednocześnie. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem, oraz wygodą użytkowania biżuterii. Dwa, maksymalnie trzy łańcuszki to ilość, nad którą zwykle jesteśmy w stanie “zapanować” – dość łatwo je świadomie zestawić taki sposób, aby uniknąć stylistycznego chaosu.

Pamiętaj, że im więcej łańcuszków czy naszyjników chcesz założyć na raz, tym trudniej będzie Ci ułożyć z nich harmonijną kompozycję. W przypadku np. pięciu łańcuszków nie jest to już takie proste. Wyjątek stanowią naszyjniki, które już same w sobie składają się z kilku łańcuszków (np. różniących się długością, grubością i splotem) – te bowiem z założenia są już pewną spójną całością.  

Kilka łańcuszków na szyi? Uważaj na to! 

Jak nosić kilka łańcuszków na raz? Oto zasady i porady, dzięki którym kilka łańcuszków na szyi zawsze będzie prezentować się stylowo!

  • Miksuj długości i grubości łańcuszków! Unikaj noszenia kilku łańcuszków dokładnie tej samej długości i grubości, ponieważ wówczas będą się plątać i zlewać w jedną całość.
  • Nosząc dwa łańcuszki na szyi, nie wybieraj w tym celu łańcuszków bardzo cienkich, drobnych i delikatnych. Z łatwością mogą się poplątać, zapadać i zrolować, co może skutkować trwałym uszkodzeniem biżuterii. 
  • Zdecyduj się na jedną kolorystykę biżuterii (biżuteria ze złota lub srebra). Oba wykończenia możesz także nosić w jednym zestawie, jednak ostrożnie – taki komplet nie będzie pasował do każdej stylizacji. 
  • Kilka naszyjników na raz wygląda elegancko, jeśli tylko jeden z nich jest wyrazisty i przyciągający uwagę (np. naszyjnik z zawieszkami). Pozostałe niech będą dla niego idealnym tłem. Unikaj połączeń kilku dużych i wyrazistych zawieszek.  

MicrosoftTeams-image (5).png

Jak nosić kilka łańcuszków? 4 pomysły od Lilou 

Czas na zabawę biżuterią! Dzięki naszym inspiracjom kilka naszyjników na raz będzie prezentowało się wyjątkowo stylowo! Pamiętaj, że możesz sięgnąć po inne zawieszki czy rodzaj wykończenia – wybierz takie, które najlepiej wpisują się w Twój styl! 

 

1. Naszyjnik podwójny – gdy chcesz więcej

Jeden naszyjnik to za mało? Nie możesz zdecydować się na tylko jedną zawieszkę? A może chciałabyś nosić kilka naszyjników na raz, ale obawiasz się eksperymentów  biżuterią? Sięgnij po naszyjnik podwójny, który w przemyślany sposób łączy dwa łańcuszki na szyi lub na naszyjnik z dwoma zawieszkami (np. medalik z masy perłowej w połączeniu z księżycem lub dwa serca różnej wielkości – złote i emaliowane).

 

Naszyjnik Lune pozłacany z medalikiem z masy perłowej na cienkim klasycznym łańcuszku (lilou.pl)

Zestaw dwóch naszyjników z pozłacanym i emaliowanym sercem (lilou.pl)

 

2. Gruby i chudszy, czyli dwa łańcuszki na szyi

Dwa łańcuszki na szyi stworzą udane połączenie, jeśli zdecydujesz się na różne grubości i długości – np. gruby łańcuch tuż przy szyi + cieńszy naszyjnik z zawieszką. Wybór splotów łańcuszka i samych zawieszek jest naprawdę ogromy, więc bez trudu stworzysz swój zestaw na każdą okazję. Gruby łańcuch nadaje stylizacji rockowy vibe! 

 

Naszyjnik Łańcuch No.3 pozłacany (lilou.pl)

Naszyjnik nieskończoność z blaszką pozłacany 54 cm (lilou.pl)

 

3. Różne długości – wyeksponuj zawieszki

Długi wisiorek (np. złoty naszyjnik damski 585 z blaszką lub naszyjnik z barokowym krzyżem) uzupełnij krótkim łańcuszkiem z inną, minimalistyczną zawieszką (np. lilijką) lub bez zawieszki. Zagraj różnymi długościami i rodzajami splotu łańcuszka. 

 

Naszyjnik nieskończoność z blaszką ze złota próby 585 (54 cm) (lilou.pl)

Naszyjnik z pozłacanym Krzyżem Barok 6,5 cm na łańcuszku Kulki (lilou.pl)

Naszyjnik z pozłacaną ażurową lilijką na łańcuszku (lilou.pl)

 

4. Choker z kamieniami + łańcuszek z zawieszkami 

Wybierając kilka naszyjników na raz wybieraj je tak, aby jednym z nich był choker – naszyjnik tuż przy szyi. Jego uzupełnieniem może być dowolny łańcuszek z zawieszką. Wyrazisty choker z naturalnych kamieni doskonale współgra z pozłacanym naszyjnikiem ze skarabeuszem! 

 

Naszyjnik ze Skarabeuszem i choker Earth z naturalnych kamieni (lilou.pl)

MicrosoftTeams-image (6).png

 

Czytaj też na blogu Lilou:

Biżuteria z cyrkoniami – dlaczego warto ją wybrać? Wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

 

Inne artykuły