Lilou

Moda

Kilka kolczyków w uchu - ile nosić i jak je łączyć?

Podwójne kolczyki w uszach? A może 3 dziurki w uchu? Ile kolczyków w jednym uchu wygląda dobrze, a ile to za dużo? Jakie kolczyki dla kobiety, która kocha biżuteryjne eksperymenty? Jak łączyć kilka kolczyków w jednym uchu, aby prezentowały się stylowo, a całość nie wyglądała przytłaczająco? Oto kilka inspiracji, które z pewnością spodobają się fankom dodatkowego piercingu. 

 

Spis treści:

1.Kilka kolczyków w uchu - nowa zabawa biżuterią

2. Dodatkowe kolczyki w uchu - jaka ilość jest OK?

3. Trzy kolczyki w uchu (lub więcej!) - stylizacje Lilou

3.1. Konstelacja gwiazd

3.2. Kolekcja kamieni

3.3. Mix&Match

3.4. Koła na nowo

4. Dodatkowe kolczyki w uchu… bez dodatkowych dziurek?

Kilka kolczyków w uchu - nowa zabawa biżuterią

Dwie dziurki w uszach, tj. po jednej w każdym - to pewien standard noszenia kolczyków oraz rodzaj piercingu, który uznawany jest za klasyczny i elegancki. Czy jednak coś stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o dodatkowe kolczyki w uchu? Absolutnie nie!

Trend na kilka kolczyków w jednym uchu jeszcze kilka-kilkanaście lat temu kojarzył się przede wszystkim z “niegrzeczną” punk-rockową modą czy młodzieżowymi subkulturami. Obecnie jednak kilka kolczyków w uchu to coraz częstszy sposób noszenia biżuterii, na który decydują się także eleganckie kobiety. Okazuje się bowiem, że podwójne kolczyki w uszach, a nawet potrójne (!) mogą wyglądać niezwykle stylowo. To także nowe pole do stylizacji i zabawy biżuterią, oraz kreatywności i wyrażania własnego stylu. 

Decydując się na kilka kolczyków w jednym uchu, możesz stworzyć swój stały zestaw, który będzie Twoim znakiem rozpoznawczym - a także miksować kolczyki i zmieniać je, w zależności od okazji czy nastroju. Zanim jednak zdecydujesz się na piercing, warto zaplanować go z głową. Dodatkowe dziurki w uszach wprawdzie najprawdopodobniej wzrosną, jeśli nie będziesz nosić w nich kolczyków (jest to więc decyzja jak najbardziej “odwracalna”!) - warto jednak od razu zdecydować się na taki sposób noszenia kolczyków, który jest bezpieczny i dobrze się prezentuje. 

Dodatkowe kolczyki w uchu - jaka ilość jest OK? 

Myślisz o dodatkowych kolczykach w uchu i zastanawiasz się, ile dziurek wykonać? Optymalna liczba, która pozwoli Ci na zabawę biżuterią i kolczykami to trzy kolczyki w jednym uchu. Oczywiście nie istnieją żadne modowe zasady, która zabraniałyby posiadania większej ich liczby. Wszystko tu jest kwestią gustu. Odpowiednio wystylizowane ucho z czterema, pięcioma czy sześcioma kolczykami także może wyglądać super! 

Warto jednak wziąć pod uwagę, iż zbyt duża ilość dziurek i kolczyków w uchu może stwarzać zagrożenie przerwania tkanki ucha lub tego, że kolczyki (bądź ich zapięcia) będą zaczepiać się o siebie nawzajem, powodując dyskomfort. Zbyt duża ilość kolczyków w jednym uchu może także zwiększać ryzyko infekcji po piercingu oraz być zwyczajnie niewygodna w noszeniu. 

 

 

MicrosoftTeams-image (5).png

Trzy kolczyki w uchu (lub więcej!) - stylizacje Lilou

Jak nosić kilka kolczyków w uchu? Oto nasze pomysły idealne na 3 dziurki w uchu (lub więcej)!

Konstelacja gwiazd

Sięgnij po niezwykle modne motywy niebiańskie! Zwłaszcza małe kolczyki w kształcie gwiazd i/lub księżyca będą wyglądać doskonale, noszone po kilka w jednym uchu. A jeśli inspiruje Cię astrologia - dodat do nich także kolczyki z motywem znaku zodiaku. 

Kolekcja kamieni

Postaw na kilka kolczyków z różnymi kamieniami naturalnymi lub szlachetnymi! Decydując się np. na trzy kolczyki w jednym uchu, możesz wybrać jeden kolczyk wiszący oraz dwa mniejsze wkręty. Dobierz kamienie pasujące ze sobą pod względem kolorystycznym lub - wręcz przeciwnie - różnokolorowe. 

Mix&Match

Miksuj motywy i kształty! Ten trend idealnie sprawdzi się, gdy miksujesz małe kolczyki-wkręty. Sięgnij po kilka ulubionych motywów, takich jak np. koniczyna, znak nieskończoności czy anielskie skrzydło. Stwórz unikatową kolekcję, która współgra z Twoim stylem. Uwaga! Ten trend prezentuje się świetnie pod warunkiem, że zadbasz o spójność (np. wybierając wyłącznie kolczyki złote). 

Koła na nowo 

Duże kolczyki koła uzupełnione mniejszymi kołami - to idealny pomysł na kolczyki na trzy dziurki w uchu. Wybierz zestaw klasycznych kolczyków kół i noś je od najmniejszych do największych. Możesz także zdecydować się na koła o zróżnicowanej fakturze i grubości. 

Dodatkowe kolczyki w uchu… bez dodatkowych dziurek? 

Co jeśli marzą Ci się dodatkowe kolczyki w uchu, ale nie chcesz od razu wykonywać kolejnych dziurek w uszach? Jeśli masz tylko pojedyńcze dziurki - idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą nausznice damskie, które dają wrażenie kilku kolczyków w jednym uchu! Taki efekt zapewnią Ci np. dostępne w sklepie Lilou nausznice w stylu etno, nausznice ozdobione perłami lub z motywem gwiazd. 

Inna opcja to dwa różne kolczyki w uszach - np. kolczyk wiszący w jednym + kolczyk-wkręt w drugim uchu. 

MicrosoftTeams-image (3).png

Zobacz też na blogu Lilou:

Nausznice – w jaki sposób je nosić?

 

 

 

Inne artykuły