Lilou

Moda

Najpiękniejsza pamiątka chrztu – propozycje biżuterii prezentowej od Lilou

Chrzest to ważna chwila w życiu dziecka, zarówno dla niego samego, jak i rodziców maluszka czy całej rodziny. Zgodnie ze zwyczajem zaproszeni goście obdarowują malucha i jego rodziców życzeniami oraz pamiątkowymi prezentami. Jaki prezent na chrzest podarować dziecku, tak aby mogło cieszyć się pamiątką również po latach? Przedstawiamy propozycje biżuterii prezentowej od Lilou.

 

Pamiątka chrztu – o czym pamiętać wybierając pomysłowy prezent?

 

Chrzciny dziecka to uroczystość kościelna, na którą decydują się rodzice, którzy chcą wychować dziecko w wierze. Chrzest symbolizuje obmycie dziecka z grzechu i powierzenie go Bogu. Maleństwu towarzyszą rodzice oraz rodzice chrzestni, którzy od tej pory również sprawują nad nim opiekę. Uroczystość jest okazją do spotkania rodziny oraz przyjaciół, którzy tego dnia składają maluchowi i rodzicom małego dziecka najlepsze życzenia. Często też przy tej okazji rodzina oraz rodzice chrzestni wręczają pamiątkowy prezent na chrzest.

 

Pomysłów na wspaniały prezent z okazji chrzcin jest mnóstwo – od pięknie oprawionych obrazków po praktyczny chodzik lub pamiątkowy album. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest elegancka biżuteria. Nic dziwnego – taki prezent to pamiątka na całe życie, a także prywatny amulet, który dziecko będzie mogło mieć zawsze przy sobie. Popularnym wyborem są łańcuszki z zawieszkami nawiązującymi do religijnego charakteru uroczystości. Do kanonu należą medaliki z Matką Boską lub krzyżyk, które są odpowiednim prezentem zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

 

Możesz także postawić na biżuterię o bardziej uniwersalnej symbolice. Dobrym wyborem będzie opiekuńczy aniołek, szczęśliwa koniczynka lub serce, którym okażesz swoje uczucia. Taki wybór to także większa pewność, że w przyszłości dziecko będzie chciało nosić oryginalny prezent od Ciebie, a sam podarunek będzie bardziej praktyczny i uniwersalny. Wybierając prezent, zwróć uwagę na płeć dziecka oraz rozmiar i rodzaj kupowanej biżuterii, tak aby maluch mógł się nią cieszyć od samego początku przez długie lata.

 

Personalizowana pamiątka chrztu

 

Chrzest Święty to dobra okazja, aby podarować dziecku personalizowaną biżuterię, którą wyrazisz swoje życzenia lub upamiętnisz datę uroczystości. Wśród popularnych pomysłów na grawerunek znajdują się data chrztu świętego lub dzień narodzin dziecka. Możesz także wybrać symboliczny kształt serca lub znak nieskończoności, który wyraża nieograniczoną ilość możliwości, jakie stoją przed maluchem. Większa zawieszka to także miejsce na motto lub przesłanie, jakim chcesz podzielić się z dzieckiem. Tradycyjnym wyborem jest także symbol krzyża lub napis „IHS”. Jaka biżuteria, która będzie miała także wartość sentymentalną, sprawdzi się jako prezent na chrzest? Oto kilka propozycji od Lilou!

 

jaki-prezent-na-chrzest-2.png

Kolczyki z grawerunkiem

 

Kolczyki z grawerunkiem są dobrym pomysłem na prezent dla dziewczynki. Maluch co prawda, nie ma jeszcze zwykle przekutych uszu, ale w chwili, gdy jego rodzice się na to zdecydują, będzie dysponował piękną pamiątkową biżuterią. Osobisty grawerunek możesz wykonać na tylnej ściance biżuterii, tak aby był on widoczny tylko dla osoby, która je zakłada. Wśród naszych propozycji znajdują się kolczyki o wdzięcznej i pozytywnej symbolice:

  • Kolczyki okrągłe koniczynki Etincelle – elegancka biżuteria ze złota próby 585. Wielkość kolczyków wynosi 0,6 cm, dzięki czemu pięknie prezentują się uszach oraz mają odpowiednią powierzchnię do wykonania grawerunku. Koniczynka symbolizuje szczęście, pomyślność i najlepsze życzenia.
  • Kolczyki koniczynki z masy perłowej – zamknięte w ramce ze złota próby 585. Stylowe połączenie masy perłowej i złota wygląda elegancko oraz subtelnie. Delikatna kolorystyka nawiązuje do charakteru uroczystości. Masa perłowa symbolizuje harmonię, spokój i optymizm.
  • Kolczyki Flowers z diamentem – eleganckie na sztyfty ze złota próby 585 z diamentami. Inspiracją do stworzenia tego projektu były pełne kwiatów ogrody paryskiego Luwru. Niezapominajki symbolizują radość i wdzięczność. Diament nadaje biżuterii wyjątkowości, a także blasku.

 

Naszyjniki z grawerowaną zawieszką

 

Inną propozycją biżuterii na chrzest od bliskich, w tym rodziców chrzestnych, jest naszyjnik z zawieszką. Taka biżuteria jest uniwersalna pod względem rozmiaru, dzięki czemu może stanowić osobisty amulet, którym dziecko będzie mogło cieszyć się na różnych etapach życia. Zawieszka to idealne miejsce na wyjątkowy grawerunek.

 

ODKRYJ: MOTYW MIŁOŚĆ

 

Więcej pomysłów na piękny prezent znajdziesz w kolekcji Chrzest i Komunia Święta od Lilou. Wśród naszych propozycji znajdują się m.in. wyjątkowe bransoletki aniołkiem na wstążce lub z perłami na białym i złotym sznurku. Biżuteria łączy klasyczną symbolikę z nowoczesnym i lekkim wyglądem, dzięki czemu będzie pięknie prezentować się na delikatnej dłoni malutkiego dziecka.

 

Pamiątka chrztu – delikatna biżuteria dziecięca

 

Piękną pamiątką Chrztu Świętego może być także delikatna biżuteria dziecięca o uniwersalnej symbolice. Kolorowe ozdoby o pozytywnym znaczeniu z pewnością przypadną do gustu maluchowi i sprawią, że chętnie po nie sięgnie, gdy tylko trochę podrośnie. Wśród naszych propozycji znajdują się:

  • Naszyjnik z literką – łańcuszek z literką inicjałem dziecka to piękny i spersonalizowany prezent, w sam raz na chrzciny. Możesz postawić na złotą biżuterię z emalią lub elegancką zawieszkę z subtelnym diamencikiem.
  • Bransoletka z sercem na różowej wstążce – przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Pozłacane serce o wielkości 1 cm zostało pokryte różową emalią i umieszczone na podwójnej wstążce z kokardką.
  • Kolczyki serca – pozłacane sztyfty z różową i fioletową emalią. Każdy z elementów jest malowany ręcznie, co czyni biżuterię wyjątkową i niepowtarzalną. Serce symbolizuje miłość i troskę.
  • Naszyjnik ze Słonikiem i rubinem – dziecięcy naszyjnik na łańcuszku Sublime dostępny w wersji różowej i niebieskiej. Słoń symbolizuje szczęście, radość i powodzenie w życiu. Rubin jest symbolem miłości.

 

Przeczytaj także artykuł: Wyjątkowa biżuteria z okazji narodzin dziecka! Zainspiruj się!

 

 

jaki-prezent-na-chrzest-3.png

Podsumowanie

 

Biżuteria to piękny i praktyczny prezent, którym wyrazisz życzenia oraz uczucia. Personalizowany upominek jest nie tylko wartościową ozdobą i pamiątką, ale także amuletem dobrych emocji, z którym maluch może iść przez życie. Przedstawione propozycje to tylko kilka pomysłów prezentów na chrzest od Lilou. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu!

Inne artykuły