Lilou
blog kamienie szlachetne baner.png

Poradnik

Symbolika kamieni. Jaką biżuterię z kamieniami wybrać, aby najlepiej pasowała do Twojego charakteru?

 

Biżuteria z kamieniami cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest chętnie wybierana zarówno przez wielbicielki luksusowych ozdób, jak i – w nieco skromniejszej postaci – fanki bardziej codziennej biżuterii. Decyduje o tym nie tylko jej piękny wygląd, ale także wyjątkowa symbolika, która towarzyszy kamieniom szlachetnym oraz ozdobnym. Odpowiednio dobrana biżuteria z kamieniami może podkreślić Twój charakter, wartości, jakie wyznajesz, dodać pewności siebie lub stać się szczęśliwym amuletem. Podpowiadamy, jaką wybrać!

 

 

Biżuteria jako amulet i symbol

 

Biżuteria to nie tylko przepiękna ozdoba, która podkreśla charakter stroju. Ważnym, a może nawet ważniejszym aspektem jest jej znaczenie symboliczne. Dla wielu z nas biżuteria jest prywatnym amuletem i talizmanem - przypomina nam o ważnych wydarzeniach, czy osobach, przynosi szczęście, chroni przed niepowodzeniem, dodaje siły i odwagi do mierzenia się z trudnościami. Jaką biżuterię wybrać dla siebie lub dla bliskiej osoby, by spełniała ona rolę amuletu? Warto zdecydować się na biżuterię o określonym kształcie (np. serce, znak zodiaku, symbol nieskończoności), czy biżuterię wyposażoną w kamień szlachetny o danej symbolice.

W naszej ofercie znajdziecie biżuterię, która spełnia wszystkie warunki, by stać się talizmanem. Dodatkowo możecie ozdobić wybrane elementy z naszej kolekcji grawerunkiem według własnego pomysłu. Data, symbol, czy inicjał umieszczone na biżuterii dodadzą jej wprost magicznego znaczenia.

 

 

do tekstu kamienie 2.png

 

Kamienie szlachetne - znaczenie, które im towarzyszy

 

Kolorowe kamienie szlachetne od wieków wykorzystywane były do pokreślenia rangi właściciela, nierzadko traktowano je także jako amulety i talizmany, które miały chronić przed negatywną energią, duchami, czy złymi mocami. Specjalne znaczenie przypisywano im już w czasach starożytnych. Choć dziś służą przede wszystkim jako ozdoby, to wciąż wiele kamieni uważa się za symbolizujące określone cechy i wartości. Tradycyjne pewne cechy przypisuje się, w zależności od tego, jakie są kolory kamieni szlachetnych. (Żółte kamienie szlachetne kojarzone są na przykład z mądrością i radością, czerwone - z pasją i uczuciem, a niebieskim często przypisuje się właściwości magiczne.) Miłośnicy astrologii wierzą także, że poszczególne znaki zodiaku posiadają własne, szczęśliwe kamienie, a zdaniem niektórych magia kamieni może odmienić los.

 

Symbolika kamieni szlachetnych i kamieni ozdobnych

 

Specjalne znaczenia przypisuje się wielu kamieniom szlachetnym i półszlachetnym. Oprócz kamieni szlachetnych w jubilerstwie chętnie wykorzystuje się też niemniej piękne kamienie ozdobne. Im również może towarzyszyć specjalna symbolika. Oto znaczenie tych kamieni, które są najchętniej wykorzystywane w jubilerstwie!

 

·       Diament: niemal niezniszczalne i praktycznie doskonałe diamenty są symbolem czystości, trwałości i mądrości. Transparentna barwa Pierścionek z diamentem to oczywisty wybór na zaręczyny, stąd zdaniem niektórych diament jest także symbolem miłości. Przepięknym pomysłem na prezent może być również np. bransoletka z blaszką ze złota z diamentem, na której można umieścić personalizowany grawerunek. Zarówno przezroczysty, jak i niebieski diament utożsamiany jest z wiecznością: istnieje nawet popularne powiedzenie "diamenty są wieczne".

 

·       Rubin: ten kamień jest symbolem pasji. Czerwone kamienie szlachetne często uważa się za niosące przesłanie miłości. Tradycyjnie, jeszcze zanim zaręczyny były kojarzone z brylantami, to właśnie pierścionki z czerwonym rubinowym oczkiem były chętnie wybierane jako dowód miłości zakochanych. Przepięknym przykładem biżuterii z rubinem może być naszyjnik z zawieszką Wenus z oferty Lilou.

 

·       Szafir: symbolizuje miłość, prawdę, czystość. W starożytności przypisywano szafirowi znaczenie magiczne. Persowie wierzyli, że szafir niebieski zapewnia nieśmiertelność i wieczną młodość. 

 

·       Szmaragd: jest to zdecydowanie kamień zakochanych. Ten zielony kamień symbolizuje bowiem miłość, wierność i płodność. Jeśli chodzi o zielone kamienie szlachetne, to także najpopularniejszy z nich.

 

·       Topaz: to kamień amulet. Symbolizuje moc i siłę, pomaga pokonać trudności.

 

·       Opal: jest jednym z najcenniejszych i najdroższych kamieni. Opal symbolizuje wiarę i zaufanie, jest amuletem szczęścia.do tekstu kamienie 1.png

 

 

·       Jadeit: kiedyś biżuteria z jadeitami obecna była w szkatułce każdej kobiety, dziś ten kamień znów wraca do łask. I nie ma się co dziwić, bo symbolem jadeitu jest szczęście, życzliwość i spokój. Bransoletka Mercury z różowym jadeitem i zawieszką w kształcie serca stanie się idealnym amuletem dla każdej kobiety.

 

·       Ametyst: zaliczany do kamieni półszlachetnych, symbolizuje czystość duchową, chroni przed złymi myślami i nieczystymi intencjami. Jest kamieniem ochronnym, który ma za zadanie osłaniać swoją właścicielkę przed negatywną energią. Jeśli lubicie wyrazistą biżuterię i szukacie projektu z ametystem, to z pewnością urzekną Was jedyne w swoim rodzaju Kolczyki Sunshine z zielonym ametystem.

 

·       Onyks: onyks to symbol silnych i niezależnych kobiet. Przepięknie wygląda zarówno w otoczeniu złota, jak i srebra. Wśród bogatej oferty Lilou z kamieniami szlachetnymi na uwagę zasługują z pewnością Kolczyki Pawie pozłacane z onyksem.

 

·       Kwarc: to jeden z najchętniej wykorzystywanych kamieni w jubilerstwie. Jest symbolem nieprzemijającej miłości. Biżuteria z kwarcem (np. Naszyjnik Miłość z pozłacanym sercem) to zatem doskonały prezent dla bliskiej osoby. Co ciekawe kwarc możecie znaleźć w różnych kolorach - a każdy z nich ma nieco inne znaczenie. Możecie spotkać kwarc bezbarwny, różowy, żółty, fioletowy, czy zielony. Każdy kolor kamienia symbolizuje inne uczucie. W Lilou bardzo lubimy możliwości, jakie daje kwarc, dlatego tak chętnie wykorzystujemy go do tworzenia biżuteryjnych amuletów. Zajrzyjcie do naszego sklepu i wybierzcie dla siebie wyjątkową biżuterię z kwarcem.

 

·      Lazuryt: niekiedy nazywany także lapis lazuli. Skała powstaje w skorupie ziemskiej na skutek przeobrażeń utworów węglanowych. Uważa się ją za symbol ofiarności oraz idealizmu. Ma umacniać wolę i inspirować.

Znamy już symbolikę kamieni szlachetnych i ozdobnych. A co, gdyby wybrać dla siebie biżuterię łączącą moc kilku kamieni? Dokładnie taka myśl towarzyszyła nam podczas tworzenia Bransoletki Biarritz wyposażonej aż w trzy różne kamienie: prasolit, cytryn oraz kwarc z kultowymi motywami marki. Taka bransoletka to symbol szczęścia, miłości i powodzenia - z nią nie ma rzeczy niemożliwych!

Twój prywatny talizman od Lilou

 

Biżuteria z kamieniami naturalnymi cieszy się niegasnącym powodzeniem. Jest nie tylko przepiękną ozdobą, ale przede wszystkim prywatnym amuletem, który ma przynosić szczęście i zapewnić powodzenie. Wybraliście już swój prywatny talizman? Jeśli nie, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą Lilou. U nas z pewnością znajdziecie coś pięknego dla siebie.

Inne artykuły