Lilou
Blog_ikony.jpg

Moda

Wybieramy talizman szczęścia na Nowy Rok

Początek roku to wyjątkowy czas, w którym życzenia i podjęte postanowienia mają szczególną moc. Zadbaj o to, aby szczęście i pomyślność dopisywały Ci przez całe 12 miesięcy. Pomoże Ci w tym talizman szczęścia na Nowy Rok od Lilou!

 

Zodiakalny wisiorek lub biżuteria o określonej symbolice może być prawdziwym talizmanem, który doda Ci energii i pewności siebie oraz pomoże walczyć ze słabościami. Delikatna zawieszka lub ażurowe kolczyki możesz nosić na co dzień, tak aby ochronna moc talizmanu towarzyszyła Ci przez cały czas. Czym są talizmany i jak wybrać odpowiednią biżuterię dla siebie lub bliskiej osoby? Poznaj propozycję Lilou!

 

 

Talizmany w dawnej kulturze. Co oznaczały?

Talizman to przedmiot, który zapewnia szczęście i powodzenie, zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym, osobie która go nosi. Sprawi także, że marzenia się spełniają, a podjęte plany kończą się sukcesem. Zwyczaj noszenia talizmanów sięga czasów starożytności. Słowo pochodzi od arabskiego ṭílasm (kompletny) i greki bizantyjskiej, w której talizman oznaczał obrzęd religijny. W dawnej kulturze talizmany pełniły także funkcje ochronne przed złą energią. Zapewniały także równowagę i wytrwałość w dążeniu do realizacji planów. Miały także zapewniać powodzenie w miłości. W zależności od wyznania i kultury mogła to być pomoc dobrych duchów, żywiołów, aniołów lub opieka boska.

 

Talizmanem mógł być w zasadzie każdy przedmiot, któremu nadano takie znaczenie. Nie raz bywały to przypadkowe, codzienne przedmioty przypominające o pomyślnych zdarzeniach lub sytuacji, z której udało się nam wyjść bez szwanku. Były to także przedmioty otrzymywane z odpowiednią intencją lub życzeniami w ważnych momentach życia jak na przykład przed bitwą, w dniu ślub lub urodzin dziecka. Współcześnie talizmanom również przypisujemy pomyślną moc i wierzymy w ich ochronną energię. Jak wybrać talizman szczęścia na Nowy Rok i zagwarantować sobie powodzenie w realizacji planów?

 

 

Talizman na szczęście w Nowym Roku Jaki wybrać?

 

Talizmany nierozerwalnie związane są z symboliką. Motyw serca, koniczynki lub nieskończoności mają określone znaczenie, które wspiera nas w danej sferze życia. Koniczynka symbolizuje szczęście i pomyślność, serce – miłość i troskę, podczas gdy nieskończoność jest symbolem stałości i trwałości więzi. Talizmanem może być także okrągły medalik, na którym wygrawerujesz ważną dla siebie datę lub napis. Ważne, aby wiążące się z nimi skojarzenia były dla Ciebie pozytywne i motywowały do działania.

 

Jeśli zastanawiasz się jaki talizman do znaku zodiaku wybrać, możesz pomyśleć o kamieniach szlachetnych. Są astrologicznie przypisane do określonych znaków zodiaków lub emocji i wartości. Przykładem może być kwarc, nazywany kamieniem uczuć lub perła, która symbolizuje szczerość, mądrość i czystość. Szmaragd uważany jest za pomyślny kamień dla byka, podczas gdy skorpion powinien postawić na opal lub obsydian. Karneol i agat to kamienie sprzyjające Bliźniętom. Możesz także zdecydować się na biżuterię z symbolem Twojego znaku zodiaku, który wesprze Twoje mocne strony i rozwój osobisty a także, pozwoli Ci przezwyciężyć słabości.

 

Talizman to także świetny wybór na prezent dla bliskiej Ci osoby. Wybierając odpowiedni amulet, zastanów się, co powinien on symbolizować i jakie życzenia chcesz wraz z nim przekazać. Kluczowa jest tu intencja i dopasowanie charakteru biżuterii do charakteru i dążeń bliskiej Ci osoby. Możesz postawić na talizman związany ze znakiem zodiaku lub podarować jej uniwersalny symbol gwarantujący pomyślność i realizację planów. Dobrą okazją do wręczenia takiego prezentu jest Nowy Rok, urodziny, ważna rocznica lub ślub.

 

Talizman pomyślności od Lilou! Musisz go mieć!

 

Nowy Rok to czas postanowień i układania planów. Ich realizacja w dużej części zależy od Twojej konsekwencji i energii do działania. Możesz sobie w tym pomóc, decydując się na talizman, który Ci o nich przypomni oraz dzięki swojej symbolice, zagwarantuje pomyślność. Oto kilka naszych propozycji!

 

Bransoletka Anne pozłacanadelikatna bransoletka z pozłacaną okrągłą koniczynką o wielkości 1,5 cm, zapięciem w kształcie koła i 4 małymi łososiowymi perłami na beżowym, podwójnym sznurku. Koniczynka jest symbolem szczęścia i pomyślności. Perły symbolizują kobiecość, uczciwość i mądrość. Możliwość wykonania osobistego grawerunku doda talizmanowi wyjątkowości i mocy.

 

Pierścionek Luck z perłami pozłacanykolekcja Luck to talizmany, które składają się z perłowych kropel szczęścia, ułożonych na kształt koniczyny o wielkości ok. 3 cm. Okazały pierścionek przyciąga pomyślność i symbolizuje szczęście, budowane przez miłość, przyjaźń, zaufanie i akceptacje. To idealny wybór na prezent lub osobisty talizman na Nowy Rok. Pierścionek pozłacany jest 18-karatowym złotem.

 

Kolczyki modułowe lilia ażur pozłacanekolczyki modułowe XXL, pozłacane 18-karatowym złotem dodadzą Ci blasku i pewności siebie na co dzień i podczas szczególnych okazji. Ażurowe lilie i symbol koniczynki są talizmanami odnowy i szczęścia. Długość kolczyków wynosi aż 7 cm. Szczęście na pewno Cię dostrzeże. Eleganckie kolczyki to także pomysł prezent dla ukochanej kobiety lub przyjaciółki.

Kolczyki ażurowe koniczynki pozłacanezaokrąglona koniczynka Lilou to firmowy znak marki, który symbolizuje pomyślność i nadzieję. Delikatne kolczyki w formie sztyftów pasują do każdej stylizacji, dzięki czemu możesz nosić je na co dzień. Subtelna biżuteria zapewni Ci pomyślność i pomoże podkreślić wewnętrzny blask.

 

Naszyjnik z zawieszką z czarnym kwarcem na emaliowanym łańcuszku elegancki talizman, który doda Ci siły i energii do działania. Kwarc symbolizuje uczucia. Czarny jest kolorem wewnętrznej mocy i odwagi. Pozłacana zawieszka z kwarcem została umieszczona na emaliowanym łańcuszku o długości 42 cm + 5 cm przedłużki.

 

Naszyjnik z pozłacaną okrągłą koniczynką na cienkim klasycznym łańcuszku koniczynka jest symbolem szczęścia i pomyślności. Naszyjnik z zawieszką o wielkości 2,7 cm na cienkim klasycznym łańcuszku przyciąga pozytywną energię i jest symbolem najlepszych uczuć. Osobisty grawerunek uczyni Twój talizman niepowtarzalnym.

 

Naszyjnik Szczęście z pozłacaną koniczynkąwyjątkowa biżuteria zawiera w sobie symbolikę najpiękniejszych emocji. Koniczynka jest symbolem pomyślności, a zielony kwarc oznacza szczęście. Naszyjnik na cienkim łańcuszku został pokryty 18-karatowym złotem. Podaruj sobie szczęście!

 

 

Podsumowanie

 

Przedstawione propozycje to tylko kilka inspiracji na noworoczny talizman od Lilou. Zobacz nasz pełen asortyment i wybierz idealny amulet dla siebie lub swoich bliskich!

 

Inne artykuły