Lilou
2baner_APASZKA_desktop.jpg
2obnizony_baner_glowny_mobile_apaszka_920x920.jpg

Opowieść 48.4

Chusta i Apaszka

01.jpg
01.jpg

Opowieść 48.4

 

Malowany piórkiem projekt chusty i apaszki powstał na papierze i następnie został przeniesiony na szlachetny materiał. 
Odnajdziemy w nim 48 silnie zakorzenionych w naszej narodowej kulturze symboli takich jak warszawska Syrenka, katowicki Spodek, gdańska Stocznia, majestatyczny Giewont czy krakowskie Sukiennice. Postaci, budowle, miejsca, gatunki roślin i zwierząt oraz kształty tworzą historyczny krajobraz. 

02.jpg
02.jpg

Każdy fragment tworzy piękną opowieść o tym skąd i kim jesteśmy. To opowieść o nas i o naszych korzeniach. 
„Miejsca odgrywają szczególną rolę w budowaniu pięknych wspomnień. Myślę, że każdy z nas znajdzie na projekcie symbol lub miejsce, które jest mu szczególnie bliskie. Dla mnie jest to przede wszystkim wycinek Warszawy, która jest moim rodzinnym miastem” - podkreśla twórczyni marki Magdalena Mousson-Lestang. 

4 symbole szczęścia

 

Cztery barwne symbole szczęścia zaczerpnięte z różnych kultur nawiązują do filozofii marki opartej na pozytywnych emocjach i stanowią bardzo charakterystyczne elementy projektu. Pochodząca z Japonii ryba Koi, królujący w starożytnym Egipcie Skarabeusz oraz w Grecji Motyl, a także uznawana w Ameryce za totem Ważka. Soczystość tych czterech elementów w połączeniu z głęboką czerwienią i przełamaną bielą sprawiają, że chusta bądź apaszka jawi się jako obraz będący zapisem pięknych i bliskich nam miejsc oraz symboli, które niosą szczęście. 

chusta.jpg
chusta.jpg

Chusta Opowieść 48.4

 

Chusta została wykonana z wełny oraz jedwabiu, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w chłodniejsze dni. Dzięki większemu rozmiarowi można się nią otulić, narzucić nonszalancko na ramiona czy połączyć z zimowym płaszczem.

Apaszka Opowieść 48.4

 

Szlachetny materiał oraz kolorystyka projektu sprawiają, że apaszka idealnie sprawdzi się w roli wyrazistego akcentu stylizacji. Noszona jako ozdoba we włosach lub na torebce, nonszalancko narzucona na ramiona czy przewiązana na szyi będzie pięknym dodatkiem pełnym symboliki. Apaszka Lilou została wykonana z jedwabiu a jej wykończenie jest ręcznie rolowane.