Lilou

Poradnik

Jak nosić bransoletkę z zegarkiem? Unikaj tylko jednego!

Bransoletka i zegarek – jak nosić je na jednym nadgarstku, by do siebie pasowały, były odpowiednio wyeksponowane, a co najważniejsze – wygodne? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od wielkości, stylu, koloru czy kształtu zegarka i bransoletki, a także od naszego gustu, okazji, całości stylizacji oraz indywidualnych preferencji. Zobacz, jak nosić bransoletki z zegarkiem, by całość prezentowała się modnie i wygodnie.

Jak nosić bransoletki z zegarkiem? 

Inaczej z zegarkiem komponować się będzie np. bransoletka damska na sznurku, inaczej bransoletka z koralików, a jeszcze inaczej bransoletki skórzane. Pamiętaj jednak, że w zabawie biżuterią chodzi o kreatywność i wyrażanie własnego stylu – dlatego nie ma tu “żelaznych zasad”. Ważne, aby bransoletka i zegarek na jednej ręce nie przeszkadzały sobie wzajemnie, nie wyglądały przytłaczająco czy nie były niedopasowane stylistycznie. 

Bransoletka i zegarek na jednej ręce. O czym warto pamiętać? 

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są bransoletka i zegarek. Najlepiej, jeśli są one z tego samego lub podobnego materiału, np. ze stali szlachetnej, złota, srebra, skóry lub gumy. W ten sposób unikniesz połączenia niepasujących do siebie stylów, kolorów i faktur, które mogą zaburzyć harmonię stylizacji lub dawać “tani” efekt. 

Chcesz dodać swojej stylizacji odrobinę koloru? Nic nie stoi na przeszkodzie, by bransoletka i zegarek były właśnie takimi akcentami. Możesz sięgnąć np. po bransoletkę na kolorowym sznurku lub wstążce ze złotą zawieszką – w połączeniu ze złotym zegarkiem. Pamiętaj jednak, by zegarek i bransoletka były dopasowane do reszty stylizacji. 

Po drugie, należy zwrócić uwagę na wielkość i grubość bransoletki i zegarka. Zasada jest taka, że im większy i grubszy jest zegarek, tym mniejsza i cieńsza powinna być bransoletka. W ten sposób unikniesz efektu efektu nadmiaru i przytłoczenia. Jeśli jednak zależy Ci na “warstwowym” efekcie lub lubisz nosić po kilka bransoletek naraz, możesz zdecydować się na bransoletkę i zegarek podobnej wielkości i grubości. W takim wypadku unikaj jednak biżuterii zbyt “krzykliwej”, wielokolorowej, szeleszczącej lub dzwoniącej. 

 

Po trzecie, koniecznie zwróć uwagę na styl oraz charakter bransoletki i zegarka. Pamiętaj, że im bardziej elegancki i formalny jest zegarek, tym bardziej elegancka i subtelna powinna być bransoletka. Miksowanie stylów i motywów (np. elegancki zegarek w połączeniu z kolorową, wakacyjną bransoletką z koralików) może wyglądać mało elegancko i mało profesjonalnie – zwłaszcza, jeśli sięgniemy po taki zestaw na oficjalną okazję. 

 

MicrosoftTeams-image (9).png

Bransoletka i zegarek. Lepiej nie noś ich w ten sposób! 

Gdybyś z tego tekstu miała zapamiętać tylko jedną zasadę odnoszącą się do tego, jak nosić zegarek damski z bransoletką, dobieraj je tak, aby unikać wrażenia nadmiaru. Zegarek z bransoletką wygląda dobrze zwłaszcza wtedy, kiedy jeden element jest skromny, a tylko jeden bardziej wystawny i ozdobny (oczywiście jeśli oba, tj, zegarek i bransoletka są skromne i minimalistyczne, to też super!). Dobrym wyborem będą np. bransoletki damskie z przywieszkami. Nosząc bransoletkę z zegarkiem na jednej ręce pamiętaj także o tym, aby:

  • dobrać bransoletkę i zegarek do całości stylizacji oraz do okazji,
  • zegarek i bransoletka były dopasowane także do innych elementów biżuterii, które zakładamy (jeśli np. złoty łańcuszek, jego dopełnieniem może być złota bransoletka 585 oraz zegarek w złotej tonacji kolorystycznej),
  • unikać noszenia bransoletki z zegarkiem, jeśli oba elementy ocierają się o siebie, dzwonią, szeleszczą lub jeden przykrywa drugi. 

Noszenie elementów nakładających się na siebie nie tylko nie wygląda dobrze (zegarek i bransoletka na jednej ręce nie są odpowiednio wyeksponowane), ale także jest niewygodne. Z kolei jeśli bransoletka i zegarek ocierają się o siebie, mogą wzajemnie się rysować i niszczyć. 

MicrosoftTeams-image (8).png

 

Inne artykuły