Lilou

Poradnik

Jaki pierścionek pasuje do obrączki? 5 pomysłów na jeden palec

Obrączka i pierścionek na jednym palcu − czy należy nosić je w ten sposób? Jaki pierścionek pasuje do obrączki, dając wrażenie spójności − bez nadmiaru? Poznaj nasze propozycje wyjątkowych, minimalistycznych pierścionków (także zaręczynowych!), które możesz nosić w duecie z obrączką. Podpowiadamy, co wybrać i jak nosić dwa elementy biżuterii na jednym palcu.

 

Na co dzień nosisz na palcu obrączkę i chciałabyś dopasować do niej pierścionek, który będziesz nosić z nią na jednym palcu? A może właśnie się zaręczyliście i myślicie o zakupie obrączączek ślubnych, które będą pasowały do Twojego pierścionka? Zastanawiasz się, jaki pierścionek pasuje do obrączki w danym stylu? Mamy dla Ciebie kilka stylowych propozycji i praktycznych rad! Te pierścionki z pewnością stworzą zgrany duet z każdą obrączką. 

 

Obrączka i pierścionek na jednym palcu − nosić razem czy nie?

Tak to już jest, że na palcach wielu kobiet pojawia się najpierw pierścionek zaręczynowy, a następnie dołącza do niego obrączka ślubna. Jeszcze do niedawna te dwa elementy biżuterii nosiło się zazwyczaj rozdzielnie: obrączkę na prawej, natomiast pierścionek zaręczynowy na prawej dłoni. Pierścionek zaręczynowy z obrączką na jednym palcu to obecnie coraz popularniejszy trend. Jakie zalety i wady ma obrączka i pierścionek na jednym palcu?

Zaletą takiego sposobu noszenia biżuterii jest możliwość stworzenia spójnego kompletu, który bardzo ładnie się prezentuje. Jeśli chodzi o ewentualne wady duetu obrączki i pierścionka: oba elementy na jednym palcu mogą się o siebie ocierać, powodując z czasem rysy i otarcia na materiale, z którego są wykonane. Należy więc dobrać je tak, aby w miarę możliwości o siebie nie zahaczały. Problem ten jest marginalny, jeśli zdecydujemy się na biżuterię wysokiej jakości. Dobrym wyborem będą wytrzymałe ponadczasowe kruszce, jak choćby złoto biżuteryjne próby 585. Istotny jest również wybór odpowiedniego rozmiaru biżuterii − właśnie z myślą o tym, że będziesz je nosić na jednym palcu, a więc jeden pod drugim. 

Zobacz też na blogu Lilou:

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jaki pierścionek pasuje do obrączki?

Nie ma określonego przepisu na to, jak stworzyć udane zestawienie: obrączka i pierścionek na jednym palcu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kreatywnie eksperymentować z biżuterią na palec. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. 

 

Pierścionek pasujący do obrączki? Kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej. Nosząc dwa elementy biżuterii razem, nie wybieraj przesadnie ozdobnych i dużych pierścionków, które będą przyćmiewać obrączkę lub dawać wrażenie przesytu. Dużo lepiej sprawdzą się minimalistyczne 
i proste wzory.

 

Obrączka dopasowana do pierścionka powinna być z nim spójna stylistycznie. Jeśli np. wybrałaś obrączkę w stylu boho − nie dobieraj do niej pierścionka glamour. Wyjątkiem może być połączenie z minimalistyczną obrączką w stylu klasycznym (pasuje do niej prawie każdy pierścionek).

 

Obrączka i pierścionek na jednym palcu powinny być też spójne, jeśli chodzi o kolorystykę 
i kruszec, z którego są wykonane. Unikaj mieszania np. złota ze srebrem czy różnych odcieni złota (wyjątkiem jest sytuacja, jeśli oba akcesoria biżuteryjne wykonane są z łączonych materiałów). 

Obrączka i pierścionek na jednym palcu: 5 propozycji

Zdecydowałaś się nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu? Doskonale! Wybraliśmy dla Ciebie 5 propozycji, które będą zawsze na czasie.

 

Pierścionek typu obrączka − intuicyjny wybór

Pierścionek pasujący do obrączki? To najprędzej ten, który sam wygląda jak obrączka! Minimalizm i proste wzornictwo sprawiają, że pierścionek-obrączka tworzy elegancki komplet z większością obrączek ślubnych. 

 

https://lilou.pl/pl/pierscionek-sparkling-3-pozlacany.html 

 

Złoty pierścionek próby 585 − biżuteryjna klasyka

Nosisz złotą obrączkę? Wybierz złoty pierścionek 585, który odpowiada odcieniowi złota obrączki. Aby nie przesadzić, sięgnij po pierścionek z niewielkim “oczkiem”: kamieniem lub elementem z tworzywa innego niż złoto. My proponujemy pierścionek z masą perłową w złotej ramce. Perłowa biel pięknie komponuje się ze złotem i przywodzi na myśl wspomnienie ślubnej sukni. 

 

https://lilou.pl/pl/pierscionek-serce-z-masy-perlowej-w-ramce-ze-zlota-proby-585.html 

 

Pierścionek z emalią − odrobina koloru

Obrączka i pierścionek na jednym palcu to proste połączenie, które jednak nie musi wykluczać odrobiny kolorystycznego szaleństwa. Jeśli lubisz bawić się biżuterią, postaw na pierścionki z emalią! Mogą mieć również kształt obrączki lub prosty, klasyczny wzór − tu bowiem “pierwsze skrzypce” gra kolor! 


 https://lilou.pl/pl/pierscionek-colors-z-rozowa-emalia-pozlacany.html 

 

Minimalistyczny pierścionek regulowany

Obawiasz się, że pierścionek noszony powyżej lub poniżej obrączki może okazać się za luźny lub zbyt ciasny! Sięgnij po pierścionki regulowane, które posiadają otwarty obwód, dzięki czemu dobrze dopasowują się do wielkości palca zarówno noszone solo, jak i z obrączką. Stylową propozycją może być np. pierścionek astrologiczny, z wzorem symbolizującym Twój znak zodiaku. 


 https://lilou.pl/pl/pierscionek-byk-pozlacany.html 

 

Pierścionek z kamieniem naturalnym 

Doskonałym uzupełnieniem klasycznej obrączki będzie pierścionek z kamieniem naturalnym. To również sposób na przemycenie do tego duetu odrobiny koloru. Przykładowo, czarny onyks w oprawie ze złota próby 585 prezentuje się niezwykle elegancko i niezmiennie stylowo. 


 https://lilou.pl/pl/pierscionek-ze-zlota-proby-585-z-sercem-z-czarnym-onyksem.html 

Masz już pierścionek? Obrączka dopasowana do pierścionka 

Jeśli nosisz już pierścionek zaręczynowy, do którego teraz chciałabyś dobrać pasującą obrączkę − warto, abyś również kierowała się powyższymi zasadami. Wiele osób zastanawia się, czy kolejność noszenia tych dwóch elementów jest dowolna. W praktyce nie ma większego znaczenia, czy pierwsze zakładasz na palec pierścionek, czy też obrączkę. Zależy to jedynie od Twoich osobistych preferencji. 

Pamiętaj, że jeśli Twój pierścionek jest bogato zdobiony lub masywny, najlepszym wyborem będzie prosta, minimalistyczna obrączka dopasowana do pierścionka pod względem stylistycznym. Nie przesadzaj także z jej grubością!

https://lilou.pl/pl/obraczka-waska-pozlacana.html

https://lilou.pl/pl/obraczka-szeroka-pozlacana.html 

 

Zobacz też na blogu Lilou: 

Pierścionki regulowane − dlaczego warto je wybrać? 

Inne artykuły