Lilou

Moda

Kamienie dla znaków zodiaku – sprawdź swój szczęśliwy kamień

Znaki zodiaków od zawsze związane są kamieniami szlachetnymi oraz kamieniami, które reprezentują energię i osobowość. Zgodnie z astrologią odpowiednio dobrany kamień wzmacnia naturalne cechy danego znaku oraz przynosi noszącej go osobie pomyślność. Jak dobrać kamienie do znaku zodiaku i dopasować odpowiedni amulet?

 

Kamienie dla znaków zodiaku – dlaczego warto je odpowiednio dobrać?

 

Związek znaków zodiaku i kamieni szlachetnych to jedna z tych dziedzin astrologii, która fascynuje ludzi od wieków. Odpowiednio dobrany kamień pozwala wzmocnić osobowość danego znaku i pomaga wykorzystać potencjał noszącej go osoby. Astrologia zakłada także, że gdy właściwości kamienia szlachetnego odpowiadają cechom danego znaku. Bowiem między biżuterią, a jej użytkownikiem powstaje silne połączenie, które generuje spokój, harmonię i przyczynia się do dobrego samopoczucia. Z tego powodu warto poznać mowę kamieni i dowiedzieć się, jaki kamień przypisany jest do danego znaku. Pozwoli to wzmocnić nasze pozytywne cechy oraz pomoże popracować nad tymi, z których nie jesteśmy zbyt dumni.

 

ZAINSPIRUJ SIĘ: MOTYW ASTROLOGIA

 

Przykładem może być kamień księżycowy, który dedykowany jest znakom o wysokiej wrażliwości jak Rak, Waga czy Skorpion. Diament polecany jest znakom zodiaku, które lubią czuć się pewnie w towarzystwie jak Byk i Lew. Znaki z tendencją do poczucia niepewności i lęku jak Koziorożec, Ryby lub Panna mogą sięgnąć po ametyst, który pozwala uspokoić nerwy i oczyścić umysł. Kamienie szlachetne możesz łączyć z innymi lub nosić z kryształami. Sięgając po naszyjnik lub bransoletkę, nie bój się zestawiać je w pary, aby spotęgować działanie talizmanu.

 

Znak zodiaku kamień – jak go określić i dobrać?

 

Jak określić i dobrać kamień do znaku zodiaku? W tym miejscu kluczowa jest znajomość daty urodzenia, czyli znak astrologiczny danej osoby. Dokładniejsze horoskopy, uwzględniają także położenie słońca i księżyca w chwili narodzin. Obie planety mają duży wpływ na nasze podejście do życia i emocjonalność. Odpowiadają im także określone kamienie, które wzmacniają dane cechy naszej osobowości. Inne interpretacje astrologiczne zwracają także uwagę na tzw. ascendent, który ma związek układem planet. Według astrologów Mars rozbudza kreatywną i waleczną stronę naszej osobowości, podczas gdy Wenus świadczy o większej zmysłowości i emocjonalności.

 

Wybierając amulet, możesz postawić na kamienie zodiakalne dedykowane konkretnym znakom lub przypisane odpowiadającym im żywiołom, jak ziemia, powietrze, ogień czy woda. Istnieją także kamienie o wielowymiarowej mocy, które mogą być noszone przez różne znaki zodiaku, w zależności od tego, jaką cechę swojej osobowości, chcesz rozwinąć. Przykładowo ametyst nazywany jest kamieniem odwagi, podczas gdy lapis lazuli znany jest jako kamień inspiracji.

kamienie-dla-znakow-zodiaku-2.png

Kamienie dla znaków zodiaku – poznaj dopasowane amulety

 

Jak wybrać kamień dla znaku zodiaku? Przedstawiamy krótki przewodnik po kamieniach szlachetnych i biżuteryjne inspiracje!

 

  • Niecierpliwy i żądny przygód Baran może sięgnąć po kryształ kwarcu, który pozwoli mu oczyścić myśli. Równowagę i stabilność przywróci mu także diament, noszony często w pierścionkach zaręczynowych.
  • Dobrym wyborem dla upartego i uczuciowego Byka będzie kwarc różowy, który pomoże mu odblokować pozytywną energię i nabrać większej pewności siebie. Osoby spod tego znaku kochają wszystko, co piękne i mają dużą wrażliwość estetyczną. Ciekawą propozycją będzie więc także efektowna biżuteria, łącząca kamienie i złoto. Przykładem może być bransoletka na kostkę TULLUM. Jaspis symbolizuje radość i spokój, a pozłacany medalik jest talizmanem pomyślności.
  • Kamień szlachetny dla energicznych Bliźniąt to kamień księżycowy. Amulet zapewnia im równowagę emocjonalną i poczucie harmonii. Osoby spod tego znaku cenią wszystko, co oryginalne. W poszukiwaniu dopasowanego amuletu mogą postawić na bransoletkę Iris. Pozłacany medalik w kształcie koła na zielonych opalizowanych koralikach symbolizuje spokój i wzmacnia intuicję.
  • Kamienie naturalne, które najlepiej pasują do wrażliwego Raka to kamień księżycowy i perła. Osoby spod tego znaku, które chcą sobie dodać więcej energii i odwagi mogą wybrać także niebieskie agaty. Bransoletka Love and Luck z pozłacanym zapięciem na łańcuszku symbolizuje energię i śmiałość w spełnianiu marzeń. Agat nazywany jest także kamieniem ochronnym.
  • Wielkoduszny i kreatywny Lew może wzmocnić swój sukces tygrysim okiem lub pirytem. Uporządkowane Panny mogą wzmocnić swoją pozytywną energię, sięgając po jaspis, cytryn lub turkus.

 

ZAINSPIRUJ SIĘ: KOLEKCJA ZODIAC

 

  • Kamieniem szlachetnym wyrafinowanej Wagi jest lapis lazuli i turkus. Oba kamienie zapewniają ochronę i mądrość i pomagają w podejmowaniu decyzji, z czym w przypadku Wagi bywa różnie. Osoby spod tego znaku mogą także sięgnąć po złotą biżuterię symbolizująca szczęście, wdzięczność i urok osobisty. Przykładem może być bransoletka Blanc.
  • Intensywny w uczuciach Skorpion powinien sięgnąć po kamienie, które przyniosą mu radość i równowagę. Wśród nich znajduje się malachit, ametyst i cytryn. Dobrym wyborem będzie także naszyjnik TULLUM z pozłacanego łańcuszka typu ankier i jaspisu z medalikiem. Jaspis symbolizuje szczęście i spokój. Medalik jest symbolem pozytywnych emocji.
  • Wesołe i optymistyczne Strzelce często mają skłonność do przesady lub są nieostrożne. Dobrym wyborem będą więc czarny onyks, chryzola i cytryn, które pomogą im zachować spokój i połączyć się z własnym wnętrzem.
  • Granat ułatwi podjęcie decyzji i doda odwagi Koziorożcom. Jest on także nazywany kamieniem miłości i pasji, co pozwoli rozbudzić namiętną stronę tego znaku. Najlepszym wyborem dla Wodników będzie ametyst. Subtelny i elegancki poszerza horyzonty i zwiększa kreatywność umysłu.
  • Nieśmiała Ryba powinna sięgnąć po kamień odwagi, czyli akwamaryn lub postawić na symbolizujące energię kamienie słoneczne. Jako amulet idealnie sprawdzi się bransoletka Rosalia z naturalnych kamieni z pozłacanym sercem.

 

 

Podsumowanie

 

Wymieniona biżuteria to jedynie propozycja zodiakalnych amuletów. Lista kamieni szlachetnych związanych ze znakami zodiaku jest znacznie dłuższa. Znając symbolikę kamieni, możesz więc wybrać, którą ze swoich cech chcesz wzmocnić lub jaki amulet chcesz podarować bliskiej Ci osobie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Lilou!kamienie-dla-znakow-zodiaku-3.png

Inne artykuły