Lilou

Poradnik

Prezent na 30. rocznicę ślubu. Co wręczyć na perłowe gody? Pomysły na życzenia

30. rocznica ślubu składnia do refleksji nad upływającym czasem. W końcu trzy dekady życia w małżeństwie to ogrom wspólnych przeżyć, wspomnień i zrealizowanych planów. A przecież wiele jeszcze przed Wami! 

Perłowe gody to rocznica celebrowana zwykle w gronie najbliższych – często dorosłych dzieci oraz wnuków, których być może właśnie się doczekaliście. Dlaczego 30. rocznica ślubu określana jest właśnie jako perłowe gody? Jaki prezent na 30. rocznicę ślubu będzie piękną pamiątką na kolejne lata małżeństwa? Podpowiadamy! nvcncvnc 1.png

30. rocznica ślubu: perłowe gody. Skąd nazwa?

30. rocznica ślubu, znana jako perłowe gody, to wyjątkowy moment w życiu każdego małżeństwa. Nazwa ta wywodzi się z tradycji, według której każda rocznica ślubu jest kojarzona z określonym materiałem, który symbolizuje trwałość i piękno związku. Perła, jako symbol czystości i doskonałości, jest metaforą dojrzałej miłości i wspólnie spędzonych lat. 

Perły powstają w wyniku długotrwałego procesu w małżach, co jest analogią do wieloletniego budowania silnej relacji małżeńskiej. Perły są eleganckie, niezawodne (pasują na każdą okazję), ponadczasowe, cenne i trwałe. Podobnymi cechami można opisać także małżeństwo, które przeżyło ze sobą trzy dekady. 

 

Prezent na 30. rocznicę ślubu – co wręczyć?

Co wybrać jako prezent na 30. rocznicę ślubu? Wiele zależy od tego, kto go wręcza (mąż – żonie, dzieci – rodzicom, bliscy i krewni pary etc.). Dobrze, aby prezent nawiązywał do wieku związku, a także od nazwy rocznicy. Tradycyjnie na tę okazję daje się przedmioty z pereł lub masy perłowej, choć oczywiście nie jest to regułą. Z pewnością dobrym pomysłem będzie np.:

 • album ze zdjęciami lub fotoksiążka,
 • kolaż ze zdjęć DIY,
 • obiad w eleganckiej restauracji, 
 • voucher na sesję fotograficzną,
 • biżuteria perłami lub z masą perłową,
 • biżuteria z grawerunkiem upamiętniającym 30. rocznicę.

Biżuteria z perłami doskonale sprawdzi się jako prezent na 30. rocznicę ślubu od męża dla żony czy też od dzieci dla mamy. Wyjątkowe upominki, które znajdziesz w sklepie Lilou, to m.in.:

 • biżuteria z perłą w stylu vintage (kolekcja Cosmos)
 • bransoletka z perłami (możesz także dobrać do niej zawieszki z personalizowanym grawerem),
 • naszyjnik z perłami i zawieszką z symbolem serca,
 • biżuteria Lilou z symbolem nieskończoności (w odniesieniu do nieskończonej miłości małżeńskiej),
 • eleganckie kolczyki złote z perłą,
 • minimalistyczny pierścionek z masą perłową. 

W Lilou znajdziesz wiele wyjątkowych biżuteryjnych propozycji z perłami i nie tylko. Pamiętaj, że naszą biżuterię możesz spersonalizować m.in. poprzez dodanie grawerunku. Tak osobista biżuteria na prezent na 30. rocznicę ślubu z pewnością zachwyci i dostarczy wielu wzruszeń!

 

Życzenia na 30. rocznicę ślubu – czego życzyć parze?

Na 30. rocznicę ślubu wypada życzyć parze mnóstwa wspólnych chwil pełnych radości, nieustającej miłości oraz zdrowia, które pozwoli im cieszyć się życiem razem przez kolejne lata.  Warto przywołać wspomnienia z młodości czy dnia ślubu, a także wielu innych wyjątkowych chwil z życia pary. Życzymy również, aby ich związek był zawsze pełen wzajemnego wsparcia, szacunku, zrozumienia i głębokiej więzi. Życzenia mogą nawiązywać do do cech osobowości małżonków czy ich sytuacji rodzinnej, jednak nie powinny dotykać tematów osobistych, wrażliwych czy intymnych, aby nikogo nie urazić. 

Życzenia na 30. rocznicę ślubu – pomysły

Jak mogą wyglądać życzenia z okazji 30. rocznicy ślubu? Oto kilka gotowych do użycia propozycji dedykacji, które możesz wpisać do kartki dołączonej do prezentu, jako dedykację dla pary. 

 • Z okazji 30. rocznicy ślubu składam najserdeczniejsze życzenia szczęścia, zdrowia i nieustającej miłości.
 • Niech każdy kolejny rok wspólnego życia przynosi Wam jeszcze więcej radości i wzajemnego zrozumienia.
 • Trzy dekady razem to wspaniały czas pełen wspomnień. Życzę Wam, aby nadchodzące lata były równie bogate w piękne chwile.
 • W dniu tak wyjątkowym jak 30. rocznica ślubu pragnę życzyć Wam, aby Wasza miłość była zawsze tak silna jak w dniu ślubu.
 • Jubileusz 30 lat pożycia małżeńskiego to wyjątkowy moment, który należy celebrować. Życzę Wam niezapomnianych wrażeń i dalszych sukcesów na wspólnej drodze życia.

Więcej porad i inspiracji oraz pomysłów na wyjątkowe prezenty znajdziesz na blogu i w sklepie Lilou!

Blog_grafika z podpisami kopia 9.png

 

 

Inne artykuły