Lilou

Poradnik

Jak zrobić bransoletkę regulowaną ze sznurka? DIY vs. tworzenie własnej bransoletki z Lilou

Bransoletki na sznurku – z zawieszkami, kamieniami czy koralikami – nigdy nie wychodzą z mody! To także idealny pomysł na prezent! Możesz własnoręcznie wykonać bransoletkę dla mamy, siostry czy przyjaciółki. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić bransoletkę ze sznurka regulowaną, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

Bransoletka regulowana DIY jest łatwa do wykonania, ale jeszcze łatwiejsze (a z pewnością także szybsze) jest stworzenie swojej własnej bransoletki regulowanej w kreatorze Lilou! Jesteś gotowa? Zapraszamy do zabawy! 

Jak zrobić bransoletkę ze sznurka regulowaną?

Zastanawiasz się, jak zrobić bransoletkę na sznurku? Nic prostszego! Bransoletka regulowana ze sznurka jest łatwa do wykonania (choć musisz liczyć się z tym, że bransoletka regulowana domowej roboty może nie być tak dobrej jakości, jak ta kupiona w sklepie jubilerskim). 

 

Aby stworzyć regulowaną bransoletkę ze sznurka, potrzebne będą odpowiednie materiały, takie jak:

 • dobrej jakości sznurek (bawełniany, lniany, ozdobny) o średnicy ok. 0,6 mm, 
 • koraliki, kamienie lub zawieszki – wg własnego uznania,
 • ewentualnie przekładki,
 • ewentualne gotowe zapięcie.

Wszystkie elementy kupisz w sklepie z półfabrykatami do robienia biżuterii lub w sklepie z akcesoriami DIY. 

Bransoletka ze sznurka – jak zrobić krok po kroku?

 1. Zacznij od odcięcia około 30-40 cm sznurka (warto mieć “zapas – sprawdź na blogu Lilou, jak dobrać rozmiar bransoletki) i przypalenia jego końcówek, co ułatwi nawlekanie koralików. 
 2. Następnie zawiąż supełek na sznurku w odległości około 30 cm od jednego z końców. 
 3. Nawlecz na sznurek koraliki, zawieszki lub inne elementy według własnego pomysłu, a następnie zawiąż na końcu sznurka supełek, tworząc małą pętelkę, która będzie służyła jako zapięcie. 
 4. Aby bransoletka była regulowana, dodaj drugi supełek na drugim końcu sznurka, który będzie przesuwał się wzdłuż sznurka, umożliwiając zmianę rozmiaru bransoletki.
 5. Tak wykonana bransoletka regulowana będzie pasować na różne rozmiary nadgarstków. Doskonale sprawdzi się także jako ręcznie robiony prezent.

Wiesz już, jak zawiązać bransoletkę na sznurku? Możesz wykonać ją sama w formie DIY, ale również “pójść nieco na skróty” i zaprojektować własną bransoletkę z Lilou, a my wykonamy ją dla Ciebie

gkjl.png

Jak wiązać bransoletkę regulowaną?

Częste pytania dotyczące biżuterii DIY to np. “jak zawiązać rzemyk na bransoletkę?” czy “jak zawiązać bransoletkę na sznurku?”. Jeśli wykonanie regulowanego węzła wydaje Ci się trudne (lub węzeł jest nieporęczny, zbytnio się zaciska itp.), warto zamontować w swojej bransoletce “profesjonalne” zapięcie z regulacją. Różnego rodzaju zapięcia kupisz w sklepie z akcesoriami do tworzenia biżuterii. 

 

Bransoletka ze sznurka – jak zrobić własną z Lilou?

Zamiast wykonywać DIY, wolisz zostać kreatorką własnej biżuterii? W Liou dajemy Ci tę możliwość, aby bransoletkę regulowaną wykonać samodzielnie, krok po kroku, za pomocą intuicyjnego kreatora, który znajdziesz na karcie produktu (przycisk: “Spersonalizuj produkt”). Jak zrobić bransoletkę regulowaną z Lilou?

 1. Wybierz w naszym sklepie dowolną bransoletkę na sznurku, wstążce lub inną (na łańcuszku, skórzaną itp.).
 2. Kliknij przycisk “Personalizuj produkt”.
 3. Wybierz rodzaj (materiał) i kolor sznurka (wstążki etc.).
 4. Wybierz rozmiar (w kreatorze znajdziesz dokładne podpowiedzi, jak to zrobić).
 5. Wybierz zawieszkę/ zawieszki (wybór jest naprawdę szeroki!).
 6. Dodaj własny grawer (wykonamy go dla Ciebie gratis!).
 7. Zatwierdź swoje wybory i sfinalizuj zamówienie. 
 8. Brawo! Twoja własna personalizowana bransoletka na sznurku jest gotowa!

Blog_grafika z podpisami kopia 7.png

Bransoletka regulowana – pomysł na prezent, gdy nie znasz rozmiaru

Wiesz już, jak zrobić bransoletkę regulowaną z Lilou? Pamiętaj, że bransoletka ze sznurka regulowana to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Personalizowana bransoletka na urodziny, jako podziękowanie lub na pamiątkę ważnej rocznicy – to upominek, który z całą pewnością zachwyci. Podobnie spersonalizować możesz także inne elementy biżuterii Lilou, m.in. bransoletki na kostkę

 

Inne artykuły