Lilou

Poradnik

Jak dobrać rozmiar bransoletki? Proste sposoby, by leżała idealnie!

Bransoletki z koralików, z naturalnych kamieni, bransoletki z przywieszkami na łańcuszku, a może na wstążce? Niezależnie od tego, które z nich kochasz najbardziej, wybór odpowiedniego rozmiaru to podstawa. Chodzi tu nie tylko o komfort noszenia, ale i o to, by nie zgubić czy nie uszkodzić biżuterii. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się wybrać niewłaściwy rozmiar bransoletki, z pewnością dobrze wiesz, o czym mowa. A zatem, jak zmierzyć nadgarstek do bransoletki szybko i precyzyjnie? 

 

Spis treści:

  1. Jak dobrać długość bransoletki? Ile luzu powinna mieć?
  2. Jak dobrać rozmiar bransoletki? Wykorzystaj tę, którą już masz!
  3. Jak zmierzyć rozmiar bransoletki? Tabele rozmiarów
  4. Jak zmierzyć nadgarstek do bransoletki?
  5. Rozmiary bransoletek. Jak zmierzyć rozmiar bransoletki na prezent
MicrosoftTeams-image (6).png

Czytaj też na blogu Lilou:

Małe jest piękne – biżuteria minimalistyczna

 

Jak dobrać długość bransoletki? Ile luzu powinna mieć?

Na początku warto zastanowić się nad tym, jak dobrać długość bransoletki, aby jej noszenie było komfortowe. Wszystko zależy tu od Twoich preferencji – niektóre kobiety wolą bransoletki przylegające do nadgarstka, inne natomiast luźne, które lekko opadają lub dają się swobodnie okręcać. Pamiętaj jednak, że rozmiar bransoletki musi być dobrany w taki sposób, żeby bez trudu założyć ją i zdjąć oraz żeby nie naciskała skóry i nie wpijała się w rękę. 

Niewskazany jest także nadmiar luzu. Jeśli bransoletka spada na środkową część dłoni, może przeszkadzać w codziennych czynnościach lub po prostu zsunąć się z ręki. Optymalny będzie rozmiar bransoletki, który pomiędzy biżuterią a nadgarstkiem zostawia przestrzeń na jeden palec (ok. 2 cm). 

Jak dobrać rozmiar bransoletki? Wykorzystaj tę, którą już masz!

Najprostszym, a przy tym niezawodnym sposobem na zmierzenie rozmiaru bransoletki będzie wykorzystanie tej, którą już masz – a którą dobrze Ci się nosi. Rozłóż ją na płasko (rozpiętą), a następnie zmierz jej długość. Porównaj otrzymany wynik z rozmiarami dostępnymi w sklepie. I gotowe! 

Jak zmierzyć rozmiar bransoletki? Tabele rozmiarów

Zwróć uwagę na informacje podawane na kartach produktowych produktów jubilerskich w sklepie online. Pamiętaj, że różnego typu bransoletki mogą mieć różne tabele rozmiarów, a także bransoletki z różnych materiałów mogą się różnie zachowywać (rozciągają się lub nie). Np. bransoletki ze złota na łańcuszku nie będą elastyczne, ale mogą mieć regulowane zapięcia. Podobnie z regulacją możesz spotkać się w przypadku takim jak skórzana bransoletka czy bransoletka na sznurku (sznurek możesz zacisnąć i rozluźnić). 

Z kolei bransoletka na wstążce Lilou jest nieco elastyczna i lekko się rozciąga – zatem niewielka pomyłka w rozmiarze nie powinna stanowić problemu. Reasumując – większość bransoletek ma tak skonstruowane zapięcia, że brak znajomości dokładnego rozmiaru nie jest przeszkodą w ich noszeniu, wystarczy rozmiar przybliżony. Zawsze czytaj więc uważnie informacje pojawiające się w opisie. 

Jak zmierzyć nadgarstek do bransoletki? 

W przypadku bransoletek na łańcuszku, mankietowych lub innych, bez regulacji zapięcia – warto dokładnie zmierzyć nadgarstek, aby wybrać właściwy rozmiar bransoletki. Pamiętaj o tym, że bransoletka powinna pozostawiać nieco luzu, a więc do otrzymanego wyniku dodaj 2 cm – otrzymasz wówczas idealną długość bransoletki dla Ciebie. 

Uwaga! Jeśli bransoletka, którą zamierzasz kupić, jest bogato zdobiona, np. wykonana z dużych kulek, masywnych kamieni naturalnych, posiada większą liczbę zawieszek itp. – wówczas warto pozostawić nieco więcej luzu, a do obwodu nadgarstka dodać nie dwa, a 3 centymetry

Rozmiary bransoletek. Jak zmierzyć rozmiar bransoletki na prezent? 

Wiesz już, jak dobrać długość bransoletki oraz jak zmierzyć nadgarstek do bransoletki, by idealnie leżała. Co jednak w sytuacji, gdy planujesz kupić bransoletkę na prezent i nie znasz dokładnego rozmiaru obdarowanej osoby? Jeśli nie chcesz psuć niespodzianki, masz do wyboru kilka rozwiązań.

  • Wybierz bransoletkę z regulowanym zapięciem (na łańcuszku z regulacją, skórzaną, na sznurku itp.) lub z elastycznych materiałów (np. na wstążce, która nieco się naciąga).
  • Jeśli masz taką możliwość, pożycz od obdarowanej osoby inną bransoletkę, którą nosi (np. pod pretekstem przymierzenia). 
  • Wybierz bransoletkę z kulek, koralików lub kamieni na elastycznej gumce
  • Wybierz bransoletkę w rozmiarze uniwersalnym 
MicrosoftTeams-image (5).png

Czytaj też na blogu Lilou:

Małe jest piękne – biżuteria minimalistyczna

Inne artykuły